• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zayıflama Bantlarını Kullanmak işe Yarıyor Mu

Zayıflama Bantlarını Kullanmak işe Yarıyor Mu

Zayıflama bantlarını kullanmak son zamanlarda bir çok kişiden duyduğumuz bir zayıflama yöntemi, peki gerçekten kilo verdiriyor mu? İnanılmaz zayıflama hikayelerinde karşımıza hep bu ürünler çıkıyor. Bu ürünler sağlıklı mı, bu ürünlerle hızlı kilo vermek mümkün mü yazımda irdeleyeceğim.

Peki nedir zayıflama bantları, ne işe yarar? Zayıflama bantları deriye temas ederek iştah kesici tokluk hissi veren bir takım maddeler bulunduran ürünlerdir. Bu maddeler diyetlerde adını sıkça duyduğumuz hoodja, acai çileği özleridir.

Zayıflama Bantlarını Kullanmak Etkili Midir

zayıflama bandı ile zayıflamak
zayıflama bandı ile zayıflamak

İlk olarak en yaygın zayıflama bantlarını inceleyelim.

Guarana içeren diyet bantları kafeine benzer bir madde içerir ve yağ yakan özelliğe sahiptir. Genelde tercih edilmez fakat etkileri gayet memnun edicidir.

zayıflama bandı kullananlar
zayıflama bandı kullananlar

Kromyum, vücudun şeker seviyesini düzenleyen bir çok metabolik rahatsızlığı gideren bir maddedir. Vücudun metabolik dengesine katkıda bulunur fakat bu mineralin zayıflamaya doğrudan bir etkisi henüz kanıtlanmamıştır. Buna rağmen zayıflama bantlarında tercih edilen madde olarak göze çarpmaktadır.

zayıflama bandı kullanmak işe yarar mı
zayıflama bandı kullanmak işe yarar mı

Hidroksisitrik asitin de zayıflamaya etkisi tam olarak kanıtlanamamıştır. Yapılan deneyler umut verici olsa da bu madde size kilo verdirme konusunda yardımcı olur mu bilemiyoruz.

Zayıflama Bantları Gerçekten Zayıflatır Mı

zayıflama bandı işe yarar mı
zayıflama bandı işe yarar mı

Günümüzde etkisi ispatlanmış en yaygın zayıflama bandı hoodia bitkisinin özünü içeren zayıflama bantlarıdır. Hoodia bitkisi iştah kesici ve yağ yakıcı özelliğiyle zayıflama bantlarında sıkça kullanılır. Özellikle bel bölgesindeki yağlardan şikayetçi olanlar hoodia bitkisinin kullanıldığı diyet bantlarını gönül rahatlığıyla kullanabilir. Hoodia bitkisi az rastlanan bir bitkidir. Haliyle bunlardan elde edilen özler de sınırlıdır. Piyasada sıkla sahte hoodia zayıflama bandına rastlamamızın da nedeni budur. Güvenilir yerlerden satın almak önemlidir, piyasa da çok fazla bu tip ürünleri satan yerler var ve genelde sahte olabiliyor. Zayıflama bantlarının etkisi tam olarak ispatlanmamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Zayıflamak İçin Öneriler
zayıflama bantı
zayıflama bantı

Uzmanlar zayıflama bantlarının hiç bir işe yaramadığını söylemektedir. Gerçekten zayıflamanın tek mantığı beslenme ve metabolizma olmaktadır. Zayıflama bantlarına benzer bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar gerçekten de etki gösterebilmektedir. Bu uygulamalar ödem atma, bölgesel yağlanmaya karşı yağ yakımı ve bölgesel incelme örneklerini verebiliriz.

( son güncelleme : 02/10/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Herşey insanın kendisinde başlıyor, mesela ben askerden geldigimde 72 kiloydum 3 yılda 104 kilo oldum daha sonra bu iş böyle yürümez deyip yeme içme alışkanlıgımı düzene koydum ve günlük 3 km kadar yürüyüş yaparak 4 ay gibi bir sürede 87 kiloya düştüm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status