• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir

Bu yazımda sizlere zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Zayıflama haplarının %90’a yakını Tarım Bakanlığı onayı ile satılmaktadır. Sağlık bakanlığı onayı olmayanlar da içeriğinde ki kimyasal maddelerin olup olmadığı bilinmeyebilir.

Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir konusuna gelecek olursak, bazı içerikler kalp ve dolaşım sistemini kötü olarak etkileyebilmektedir. Bu içerikler genel olarak metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan içerikleridir. Metabolizmayı hızlandırıcı etken madde olarak genel de kafein konulmaktadır.

İçinde ki bazı içerikler tansiyona sebep olabilir, çarpıntı yapabilir. O yüzden bu konularda dikkatli olmak gerekir, böyle bir etki gösterdiğinde derhal bırakmanız tavsiye edilir.

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir
Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir

Bazı zayıflama haplarının laksatif özelliği vardır, laksatif özellik sayesinde bağırsaklar hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Fakat laksatif bazı vitamin ve mineral eksikliğine yol açabilir. Daha da kötü bir yan etkisi bağırsakların uzun dönemde hastalıklarına sebep olabilmektedir.

Zayıflama haplarının içerisinde ki bazı maddeler vücudun hormonal düzenini bozabilmektedir. Hormonel sistem zayıflama hapının kullanıldığı dönemde hızlı çalışacaktır, fakat bu haplar bırakıldığı zaman eski düzene geri dönecektir.

Uzmanlar tarafından verilen tavsiyelere göre metabolizmayı dışarıdan takviyeler ile etkileyebilecek haplar kullanılması yanlıştır. Herkesin metabolizması farklıdır, kendisine özeldir. Metabolizmanızı bozmaya çalışmak, hızlandırmaya çalışmaktansa bunun yerine spor yaparak, sağlıklı beslenerek hızlandırmaya çalışmak daha doğru bir seçim olacaktır.

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir, Nasıl Ortaya Çıkar

Piyasada şu anda birçok çeşit zayıflama hapı bulunuyor. Bunların kimisi sağlık bakanlığı tarafından onaylanmadığı halde satışa devam ediyor ve bunları kullanan binlerce kişi bulunuyor. Bu tür haplar doktor kontrolü altında alınmadığında birçok rahatsızlığa da neden olabiliyor. Özellikle tiroid sorunu bulunan kimseler bu tarz hapları kullandığında sonuç ölüme kadar gidebiliyor. Taşikardi hastalığına da neden olabilen bu haplar mutlaka belli bir program çerçevesinde alınmalıdır. Özellikle internette satılan çok kısa sürede büyük kilo verdiren haplardan uzak durulmalıdır. Eğer kişi aşırı derecede obezite değilse 1 ay içerisinde 5 – 7 kilo arası vermesi normaldir. Daha fazla verilirse vücutta protein yetersizliğinden dolayı bağışıklık hastalıkları meydana gelebilir. Bağışıklık derecesinin düşmesiyle vücut, hastalıklara karşı  adeta açık bir kapıya dönüşür. Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında yeteri kadar bilgi verdiğimizi düşünüyorum. Yorumlarınız ve düşünceleriniz için zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir konusu altına yorum bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Vücut Kitle Endeksi Nasıl Hesaplanır

Direkt zayıflama hapına başvurmak yerine egzersiz yapın!

Tek başına kullanılan zayıflama hapları sadece metabolizmanın gereksiz bir şekilde hızlanmasına yol açar. Vücutta daha fazla yağ yakımına neden olan zayıflama hapları dengesiz bir şekilde ilerler. Bu da vücudun orantısız bir şekilde kilo vermesine neden olur. Bu yüzden bu tür haplara başvurmadan önce mutlaka diyetisyen ve doktorunuzla görüşerek size uygun olan diyet programını çıkartın. Sonrasında ise bir spor salonuna yazılarak sizin için ayarlanan egzersiz programına başlayın. Kendinize günde yakmanız gereken kalori miktarını hedef koyun. Bu hedefi geçmeden de spor salonundan ayrılmamaya çalışın. Çünkü kilo vermenin en büyük anahtarı egzersizdir. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra ise zayıflama haplarına başvurabilirsiniz. Zayıflama hapını satın alırken mutlaka sağlık bakanlığının onay yazısına dikkat edin.

Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bir video hazırlayacağım. Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bilgi ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Zayıflama hapları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki görsele tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

40 yorum

 1. Günümüz insanı için özellikle şehir hayatının monoton yapısı içerisinde atalet ve dengesiz beslenmenin sonucu oluşan fazla kilolardan kurtulup zayıflamak isteyen kişilerin hemen zayıflanabileceği algısı ile zayıflama haplarına yöneldiği, çoğu kimyasal bu ürünlerin daha ciddi problemler açtığını biliyoruz. O nedenle uzman bir doktor ve diyetisyen ile zayıflama konusunda fikir telakkisi çok önemli.

 2. Yazıda vurguladığınız gibi insanlarımızı hap kullanma yerine egzersize yönlendirmemiz gerekiyor. egzersiz ile doğru beslenme birleştiğinde de zayıflama haplarının ne kadar gereksiz olduğunu anlıyoruz.

  Fakat reklamlar ile algılarımızla o kadar oynuyorlar ki biri çıkıyor “Yiyerek kilo verin” diyor, yanına da kebapları tatlıları döşemiş. Biri “oturduğun yerden kilo ver” diyor. eh bu reklamlarla gözü dönen halk spor salonuna gitmekle uğraşır mı? 100 lira spora vereceğime hapı alır oturduğum yerde kilomu veririm der… 🙂

  Halbuki hayattaki temel düsturlardandır “Zahmet olmadan Rahmet olmaz”

  Bu arada kilo vermede yardımcı olacağınızı düşündüğüm bir konudan da bahsetmek isterim: Himalaya Tuzu. Bugün Himalaya Tuzu’nu sadece suyuna katarak içip, doğru beslenmeyle kilo verebilmek mümkün. Konuyu araştırmanız tavsiye edilir.

 3. İlaç gibi suni ve kimyasal yollardan zayfıflamak yerine spor yaparak ya da beslenme alışkanlığını değiştirerek kilo verilmeli.

 4. Kimyasal her zaman zararlıdır, kilo vermek, kiloda kalabilmek veya zinde kalabilmek için, her zaman doğal yöntemler kullanılmalıdır.

 5. zayıflama haplarına itibar etmemek gerekli, çünkü geçtiğimiz yıllarda bu haplar yüzünden bir çok kişi hayatını kaybetti en doğrusu doğal yollardan kilo vermek

 6. Bu tarz ilaçların doktor tavsiyesi ve yine doktor kontrolünde kişilere uygulanması gerektiğini hatırlatalım. Malum millet olarak çok çabuk unutan bir yapımız var. Bir dönem bu zayıflama haplarından bir çok kişinin can verdiğini, Bir çoğunun nane şekeri gibi yutulduğu çok değil yakın geçmişi bir hatırlayalım.

 7. Bu haplardan kullanan arkadaşlarım vardı. Onca uyarıma rağmen kullanmaya devam ettiler. Şimdi ise pişmanlar. Çünkü bünyeleri zayıfladı ve hatta sürekli hasta oluyorlar… Bunlardan uzak durmak gerek.

 8. Bu hapları kullanmayı doğru bulmuyorum gerçekten zayıflamak isteyen biri varsa her gün 1 saat sabahları tempolu yürüsün akşam 7 den sonra yemek yemesin lifli meyveler yesin 2 3 ayda değişimi kendiside görebilir.

 9. gerekli tahliller ve kontroller yapıldıktan sonra bir diyetisyen eşliğinde kendi kilomuza ve vücudumuza göre bir die uygulamak bizi sonuca götürecektir diye düşünüyorum bu tip ilaçlardan uzak durmak lazım..

 10. Zayıflamak için birşeyler yutuyor olmak zaten mantıksız 😀 ayrıca birde ne olduğunu bilmediğimiz garip saçma sapan gıda takviyesi adı altında satılan ürünleri kullanmak ? Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Az yemek çok spor kesin çözüm.

 11. Zayıflama haplarını doktor tavsiyesi olmadan kullananlar kendi ölümlerini hazırlayan insanlardır. Dikkat edin doktorunuza içmeden başvurun.

 12. Sağlıklı zayıflamak için illa yemekten kesmeli ve hareket şart. Yoksa ilaçlar sadece bize karar verir ufak tefek katkısı olan varmı bilemem ama. Spor ve diet kesinlikle şart.

 13. kilo vermek için zayıflama haplarını bir çok kişi kullanıyor ama doğal yolla kilo vermek zayıflamak daha idealdir her zaman.

 14. Zayıflama hapları ile kilo vermeye çalışmak başlı başına risk, deyim yerindeyse ölümü göze almak. Her zaman yavaş ve dengeli kilo vermek en sağlıklı olanıdır. En uygunu ise diyet ve sporu bir araya getirerek zayıflamaktır.

 15. Zayıflama hapılarının elbette ki yan etkileri bulunuyor. Ancak bunları dozajlarını da aşmamakta fayda var.

 16. İnsan üzerinde gerçekten de bir takım rahatsızlıklara yol açıyor. Kusma, Halsizlik ve en önemlisi de psikolojik sorunlar ile karşılaşmamıza kadar ilerleyebiliyor.

 17. Zayıflama haplarını dikkatli kullanılmalı ve kullanım talimatları dışına çıkılmamalı yoksa bir işe yaramaz

 18. Kullanımı doğru yapıldığında bir sıkıntı çıkacağına inanmıyorum günde 1 tane almak yerine 2 tane alırsanız sonucu tabi ki de kötü olur

 19. Eğer kaliteli ve orijinal ürün alırsanız pek sıkıntı yaşamazsınız ama faturasız satılan ürünler çok sıkıntılı oluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status