• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Zayıflama Hapları ile Ne Kadar Kilo Verilebilir

Zayıflama Hapları ile Ne Kadar Kilo Verilebilir

Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir sorusu bize sıkça sorulan sorulardan birisi, bu yazımda cevaplamaya çalışacağım. Zayıflama Hapları genel olarak metabolizmayı hızlandırmak için kullanılır. Metabolizmayı hızlandırmak için bir kaç tane etken mekanizma bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kafein olduğunu daha önce ki yazılarımız da belirtmiştik.

Kafein bilindiği üzere hem metabolizmayı hızlandırır, hem de enerji verir. Zayıflama haplarında kafein bulunuri bunu dışında iştahı azaltan içerikler bulunur. Bunların dışında tiroid hormonunu yada hormonları etkileyen maddeler bulunur. Fakat genel olarak etken maddesi kafein ve trioid hormonunu etkileyen haplar sağlıklı bulunmamaktadır.

Zayıflama Hapları ile Ne Kadar Kilo Verilebilir
Zayıflama Hapları ile Ne Kadar Kilo Verilebilir

Kafein’in güzel etkilerinin yanında kötü etkileri de bulunmaktadır. Kafein yüksek tansiyona yol açabilir, kalple ilgili problemlere neden olabilir, kalp çarpıntısı yapabilir. Metabolizmayı hızlandıracağı doğrudur fakat bıraktığınızda aynı etki devam etmez ve metabolizmanız eski haline dönebilir.

Bu tarz destek haplarının hormonları etkilemesi de önerilmemektedir. Çünkü bu işlem hem sağlıksız olacaktır, hemde kısa süreli bir etki yaratacaktır.

Zayıflama hapları belli bir süre kullanıldıktan sonra bırakılması şarttır. Fakat bu tür hapları bıraktıktan sonra bu hapların etkisine alışan metabolizmanın tekrar dengesi bozulabilir.

Piyasa da görülen o ki zayıflama haplarına mucizevi bir boyut kazandırılarak pazarlanmaktadır. Hiçbir zayıflama hapı mucize yaratmaz. Zaten böyle bir mucize olsaydı herkes zayıflama hapları kullanırdı, şişmanlık olmazdı. Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir hakkında yeterince bilgi verdik. Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir göreceli bir kavram olup verilebilir dersek çok açık kalacaktır. Fakat sağlıklı olmadığını net bir şekilde ifade edebilirim.

Zayıflama haplarının uzun vadede zayıflamaya etkileri yoktur. Günü kurtarmak isteyenler tercih eder. Bu yüzden uzun vadede kilo vermek, sağlıklı olmak istiyorsanız spor yapın ve yediklerinize dikkat edin.

Zayıflama Hapları ile Kilo Verilebilir Mi

Her zayıflama hapının vücutta kontrol ettiği yerler farklıdır. Bu yüzden öncelikle bu hapların doktor kontrolünde alınması gerektiğini, kulaktan dolma bilgilerle bu haplara yönelinmemesi gerektiğini söylemeliyiz.

İlginizi Çekebilir :   Kilo Vermek için Metabolizmayı Hızlandırmak

Bazı zayıflama hapları vücutta direkt olarak beyne etki ederek iştahı kapatıcı özellikte, bazıları ise hormonları düzenleyerek zayıflamayı sağlamaktadır. Zayıflama haplarında genel olarak hedef kişinin kendi ağırlığının %10’u kadar kilo vermesidir. Eğer bu hedefe bir anda değil de, belli bir zaman içerisinde ulaşılabiliyorsa o zayıflama hapı başarılı bir haptır.

Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir konusu kişiye göre değişmektedir. Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir genel bir kavram olmakla beraber bazı kişilerde zayıflama hapı işe yarayabilir, bazı kişilerde ise yan etkilerini gösterebilir.

Doktor ve beslenme uzmanları tarafından kişiye özel verilen zayıflama hapları, vücutta öncelikle sindirim ve boşaltım mekanizmasını kontrol eder. Kişi hapları aldıktan sonra bir diyetisyene de gidip, kendine uygun bir program yaptırmalıdır. Aksi takdirde bu tür hapların tek başına etkisi olması imkansızdır. Eğer kişi yediklerine dikkat etmeyip, bu hapları kullanıyorsa hiçbir etkisini göremez. Aşırı alınan zayıflama hapları ise vücutta yan etkilere sebep olur. Yağ yıkımını hızlandıran bu haplar, aşırı alındığından vücudun yağ dengesini bozar ve proteinlerin yıkımına başlanır. Protein ve yapıtaşları olan aminoasitleri yakmak vücut için oldukça tehlikelidir. Çünkü vücudumuzdaki her şeyin yapıtaşı olan aminoasitler, koruyucu ve düzenleyici görevdedirler. Yanlış alınan zayıflama hapı, bir süre sonra kasların erimesi ve böbrek yetmezliğine sebep olabilir. Piyasada bulunan sahte zayıflama haplarının kullanılması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı da günden güne artmaktadır. Bu yüzden sadece doktor reçetesiyle eczanelerden alınmalıdır.

Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir ile ilgili aşağıda bir video paylaşıyorum. Zayıflama hapları ile ne kadar kilo verilebilir hakkında soru ve görüşlerinizi yoruma yazmaktan çekinmeyin.

Zayıflama Haplarının Yan etkilerini öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Ben şahsen zayıflama haplarının kilo verdireceğini zannetmiyorum. özellikle bu televizyonda pazarlanan ürünlerin. zayıflamak için diyetisyene başvurmak en iyisi..

 2. Kilo vermek için hap kullanmak çok tehlikeli, verildiğinide hiç zannetmiyorum.
  Hap kullanmaya dikkat etmemiz gerek.

 3. kilo vermek için hap kullanmayı düşünenler hiçbir çareleri kalmadıysa bu yola başvurmamalılar. yoksa kaş yapacam derken göz çıkartabilirler 😀

 4. Ülkemizde genelde bu hapları mankenler kullanıyor.Sonucunda ya sağlık problemi yaşıyorlar ya da ölümle sonuçlanıyor.Bu nedenle doktorunuza danışmadan sakın böyle bir şeye kalkışmayın.

 5. Zayıflama haplarını kullanırken mutlaka dikkatli olmak, her hapı kullanmamak uzmanlardan destek almak gerekir. Bu hususu lütfen göz önünde bulundurun.

 6. Kilo alma hapınında zayıflama hapınında etkileri oldugu kesin zaten ama bunları kontrollu kullanmak lazım aksi taktirde ölümle sonuclanabilen hadiseler dogabiliyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status