• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler

Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler

Çok önemli bir konu olan yeni doğan bebeğe alınacak hediyeler sayesinde hedefi tam on ikiden vurabilirsiniz. Henüz bebek sahibi olmayanlar ya da hediye bulmak konusunda zorlananlar olabilir. Bu konumuz sayesinde sizlerde hem cebinize uygun hemde kullanışlı yeni doğan bebek hediyeleri alabilirsiniz.

Bu hediyeleri gerçekten cebinizi yormayacak ve kullanışlı olacak, o halde başlayalım.

 

Emzirme Yastığı ile Anneler Daha Kolay Emzirecek

 

Emzirme Yastığı ile Anneler Daha Kolay Emzirecek
Emzirme Yastığı ile Anneler Daha Kolay Emzirecek

 

Emzirme yastığı emzirme için destek niteliğinde bir yastık olup annelerin kolunu yormamak için gerekli olabilir. Çok elzem bir şey olmasa da zannımca güzel bir hediyedir ve pahalı da değildir. Gayet kullanışlı bir hediyedir her bütçeye uygundur. Fiyatları ise 50 ile 80 lira arasında değişmektedir.

Anne emzirme süresince bu yastığı kullanabileceğinden gayet kullanışlı bir hediyedir.

 

Anne Yuvası ile Rahat Bir Uyku

 

Anne Yuvası ile Rahat Bir Uyku
Anne Yuvası ile Rahat Bir Uyku

 

Anne yuvası da yeni doğan bebeğe alınacak hediyeler arasında güzel bir hediye olabilir. Bu hediyenin maksadı ise bebeğin daha rahat uyumasını sağlamaktır. Bu yuvanın amacı bebeği güvende hissettirmektir. Her bebekte işe yaramasa da çoğu bebek böyle bir ortamda kendi başına uykuya dala bilmektedir.

Anne yuvası fiyatları da gayet uygundur 50 lira ile 100 lira arasında değişmektedir. Bana göre gayet kullanışlı bir hediyedir.

 

Ana Kucağı 

 

Ana Kucağı 
Ana Kucağı

 

Ana kucağı da çok güzel bir hediye olabilir. Her yeni doğan bebeğin ihtiyacı olabilecek bir eşyadır. Çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kendiliğinden sallanan ana kucaklarını koyabiliriz, fakat bana göre bu tür ana kucakları fuzulidir. Çünkü neden benim çocuğumu pilli bir mekanizma sallasın, gerçekten çok saçma çocuğunuza bu kadar dahi vakit ayıramayacak mısınız.

Fiyat olarak diğerlerine göre size pahalı gelebilir. 100 liradan başlamaktadır ve özelliklerine göre çok yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Bu riskli bir hediye olabilir çünkü 100 liraya aldığınız malı anne babalar beğenmeyebilir.

 

Bebek Oyun Halısı

 

Bebek Oyun Halısı
Bebek Oyun Halısı

 

Bebekler için yere serilen oyuncak oynaması için pratik bir çözüm olan bebek oyun halısı da güzel bir hediye olabilir. Ayrıca yine bu hediyenin de fiyatları çok pahalı değildir. Müzikli oyunlu çeşitleri vardır ve 50 ile 200 lira arası değişen fiyatlara sahiptir.

İlginizi Çekebilir :   Bebeklerde Sarılık Nasıl Fark Edilir

Bana göre özellikle tepesinde oyuncaklı olanları, müzikli olanları bebeğe uygun değildir. Yine peluş oyuncaklar bir nebze uygun olabilir fakat özellikle müzikli ve renkli olanları çok kullanışlı değildir. Yinede tercihinize bağlı, bana göre 100 lira civarı fiyatlar böyle bir hediye için uygundur.

 

Emzirme Önlüğü ile Ev Dışında Rahatça Emzirin

 

Emzirme Önlüğü
Emzirme Önlüğü

 

Emzirme örtüsü de yeni doğan bebeğe alınacak hediyeler arasında gayet yaratıcı bir hediye olarak dikkat çekmektedir. Bu örtü ile çok pratik bir şekilde dışarı da bebek emzirmek mümkündür. Fiyatı da gayet uygundur, ebebek de mycey marka emzirme önlüğü 25 lira ile 45 lira fiyat aralığında satışa sunulmaktadır.

Hem fiyat olarak uygun hemde çok kullanışlı bir hediyedir.

 

Kanguru ile Bebeği Kucakta Taşımak Çok Kolay

 

Kanguru ile Bebeği Kucakta Taşımak Çok Kolay
Kanguru ile Bebeği Kucakta Taşımak Çok Kolay

 

Kanguru da çok güzel bir hediye olabilir, bebek arabası bazen ebeveynlere yük olabilmektedir. Bu sebeple kanguru daha pratiktir. Kurmaya gerek yoktur, bebeğinizi kucağınıza alıp dışarı çıkabilirsiniz. Ayrıca fiyat olarak da gayet uygundur, 100 lira arasında fiyatlar değişmektedir.

Bu kangurunun iki çeşidi vardır, ilki hazır olarak gelir diğeri ise uzun bir çarşaf olarak satılır ve bunu her seferinde kendiniz yapmak durumundasınız. Bende ikinci çeşidi var, bunu aldım çünkü hazır kanguruya yeni doğmuş bir bebeği koyamıyorsunuz fakat diğerine koyabiliyorsunuz.

 

İnfacol ve Biogaia ile Bebek Sağlığına Önem Verin

 

İnfacol ve Biogaia
İnfacol ve Biogaia

 

Süpriz bir hediye olabilecek infacol ve biogaia ikilisi ile ebeveynleri bilinçlendirebilirsiniz. Gerçekten bu iki doğal ilaç sayesinde bebeğin gaz problemleri, karın ağrısı problemleri minimuma düşüyor.

Bu iki doğal ilacı alıp içeriğini anlatabilirsiniz ki çoğu yeni anne baba olmuş kişiler bunları bilmemektedirler. Eğer bebekleri şiddetli karın ağrıları geçirir ise bu iki ilaca başvurabilirler. İkisinin toplam fiyatı 75 lira civarında olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Anne Sütü Nasıl Çoğaltılır

 

Fermuarlı Bebek Uyku Tulumu

 

Fermuarlı Bebek Uyku Tulumu
Fermuarlı Bebek Uyku Tulumu

 

Fermuarlı uyku tulumu da gayet kullanışlı bir hediyedir. Peki bu uyku tulumu neden var, bilindiği üzere bebekler üzerinde ki battaniyeyi açabilir, 2 aylık olduktan sonra geceleri üstlerinde ki battaniyeyi atabilirler. Bu uyku tulumu sayesinde böyle bir problem ortadan kalkıyor. Fiyatları da gayet makul olan fermuarlı bebek uyku tulumunu yeni doğan bebekler için düşünebilirsiniz.

 

Bebek Küvet Seti 

 

Bebek Küvet Seti 
Bebek Küvet Seti

 

Bu set her yeni doğan bebek için lazımdır, bebek bir yaşına gelene kadar küvet seti kullanılmaktadır. Dolayısı ile çok cazip bir hediye olabilir. Fiyat olarak da 50-100 lira arasında değişim göstermektedir. Ayaklı olanları da vardır ve daha yüksek fiyata satılmaktadır.

Fakat temel ihtiyaçlardan birisi olduğu için daha önce alınmış olabilir bu sebeple almadan önce sormanızda fayda vardır.

 

Kiraz Çekirdeği Yastığı ile Bebeğin Gaz Sorununa Yardımcı Olun

 

Kiraz Çekirdeği Yastığı
Kiraz Çekirdeği Yastığı

 

Kiraz çekirdeği yastığı da son zamanlarda gayet tercih edilen gaz sorununa yardımcı bir yastıktır. Bu yastık özellikle ilk 3 ay da görülen bebeğin gaz şikayetine yardımcı olmaktadır. Bu yastığın içinde kiraz çekirdekleri vardır ve ısıyı muhafaza ederler.

Yastık kullanılmadan önce mikrodalga da yada fırında ısıtılır ve daha sonrasında bebeğin karnına konularak, bebek yüz üstü yatırılır. Çok faydalı bir çözüm olacaktır, kiraz çekirdeği reflü yatağı şeklinde satılanları 75 lira civarı olsa da normal yastıklar 25 lira civarında satılmaktadır. Fakat bunu sizler de yapabilirsiniz, kirazın çekirdeğini çıkararak küçük bir yastığın içine koyarak dikmeniz yeterli olacaktır.

Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler Hakkında Tavsiyeler

 

Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler
Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler

 

Şimdiye kadar alınabilecek hediyelerden bahsettim fakat bir kaç hediye var ki herkesin aldığı bu hediyelere de değinmek istedim. Giyim konusunda herkes bir şekilde hediye alıyor arkadaşlar, özellikle örme yelek hediye olarak çok tercih ediliyor.

Fakat bahsettiğim hediyelerden farklı olarak illa ki yeni doğan bebeğe kıyafet almak isterseniz. Kesinlikle tercihiniz yeni doğan beden 56 beden olmasın çünkü herkes bu şekilde bir tercih yapıyor. Siz 6 aylık yada 1 yaş kıyafetleri tercih edebilirsiniz ki bu daha kullanışlı olacaktır. Fakat 6 aylıkken yada 1 yaşındayken giyilebilecek hediyeler alırken dikkat etmeniz gereken en büyük kısım mevsimin ne olacağıdır. 6 ay sonrasını düşünüp o şekilde hareket edin.

İlginizi Çekebilir :   Bebeklerde Hastalık Belirtileri Nelerdir

Yeni doğan bir bebeğe bir çok insan 56 cm yada 62 cm kıyafet seçtiği için bu türden elbise çok olduğu için bazısı giyilmiyor bile, o sebeple biraz daha büyük almaya dikkat edin.

 

Yeni Doğan Erkek Bebeğe Ne Alınır

 

Yeni Doğan erkek bebeğe alınacak hediyeler
Yeni Doğan erkek bebeğe alınacak hediyeler

 

Daha önce söylediklerimden bir hediye seçebilirsiniz yeni doğan erkek bebeğe fakat genelde dediğim üzere kıyafet tercihi yapılıyor. Bence uyku tulumu, kiraz çekirdekli yastık, ana kucağı yada kanguru gayet güzel hediyeler olabilir yeni doğan erkek bebek için, fakat tabi ki kıyafet tercihi de yapabilirsiniz.

Kıyafet tercihi yaparsanız biraz büyük bedenler seçmeniz daha yararlı olacaktır.

 

Bebek Görme Hediyesi için Ne Tercih Yapılır

 

Bebek Görme Hediyesi için Ne Tercih Yapılır
Bebek Görme Hediyesi için Ne Tercih Yapılır

 

Bebek görme hediyesi olarak genelde giyim yada tatlı alınıyor. Tabi ki yakın akrabalar çeyrek takabiliyor yada para verebiliyor.

Hediye alacağım derseniz yazı boyunca verdiğim hem yaratıcı hemde kullanışlı hediyeleri alabilirsiniz. Genelde kıyafet alındığı için bu ezberi bozabilirsiniz fakat tamamen size bağlı bir konu, sizinle yeni doğan bebeğe sahip olanların ilişkisine bağlı. Bu sebeple maddi kısmı ona göre ayarlayıp giyim yada bu bahsettiğim hediyeleri seçebilirsiniz.

 

Yeni Doğan Bebeğe Alınacak Hediyeler Konusunda Nelere Dikkat Edilmelidir

 

Yeni Doğan Bebeğe Ne Alınır
Yeni Doğan Bebeğe Ne Alınır

 

Son olarak yeni doğan bebeğe alınacak hediyeler konusunda nelere dikkat etmeliyiz. Bana göre hediye almadan önce anne babalara yada nenelere mutlaka danışın. Çünkü aldığınız hediye daha önceden biri tarafından alınmış olabilir.

Pişti olursanız ya aldığınız hediye başka birisine hediye olarak gidecektir, yada internetten satılacaktır. Bu sebeple hediye alırken eğer aldığınız hediye giyim üzerine değilse mutlaka dikkat edin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status