• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüp Bebek İşlemi Nasıl Olur | Kaç Gün Sürer | Fiyatı Ne Kadardır

Tüp Bebek İşlemi Nasıl Olur | Kaç Gün Sürer | Fiyatı Ne Kadardır

Ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır nüfus büyük bir sıkıntı oluşturmaktadır. Avrupa’da ki çoğu ülkede nüfus çok azdır ve ülkedeki nüfusun yarısından fazlası yaşlı olan çalışacak yaşta olmayan kişilerdir.

Böyle olunca da bu Avrupa ülkeleri için ileride oluşabilecek çalışma yaşındaki insan azlığı ile ilgili büyük bir sorun ve tehdit etmektedir.

Aynı şekilde de birçok Afrika ülkelerinde nüfus oldukça fazladır. Ve bu nüfusa devlet müdahale etmemekte veya edememektedir.

Tüp bebek işlemi genetik olarak anne yumurtasında yada baba sperminde bir sorun olması sonucunda tıbbi olarak gerçekleştirilen bir işlemdir.

Bu nüfusun istenmeyen, kontrol edilemeyen bir şekilde artmasının en belirgin sorunu ise ülkedeki salgın ve ölümcül hastalıkların artmasına, temiz su, gıda ve yiyeceğin bulunamamasına ve eğitim gibi temel ihtiyaçların bulunamamasına neden olmaktadır.

Ancak bazı ülkelerde de birçok insanın en büyük sorunu ise çocuklarının olmamasıdır. Bu çocuk olmama sorunu sadece kişiye özel bir durum değildir.

Tüp bebek işlemi labaratuar ortamında anneden alınan yumurta ve babadan alınan spermin birleştirilmesi sonucu embriyo oluşumu ile başlar bu süreç 5 gün sürer, daha sonra anneye enjekte edilmesi 10-12 gün sürer toplamda 18 günlük bir işlemdir.

Mesela bu durumu yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu genetik olarak bu hastalığa, eksikliğe sahip olmaktadır. Ancak bu sorunun düzelmesi için ülkemizde ve dünyada birçok çalışma yapılmıştır ve en sonunda tüp bebek yöntemi bulunmuştur ve ülkemizde başarıyla kullanılmıştır ve hala kullanılmaya devam etmektedir.

Tüp Bebek İşlemi Kaç Gün Sürer

Tüp Bebek İşlemi Kaç Gün Sürer
Tüp Bebek İşlemi Kaç Gün Sürer

Tüp bebek işlemi genel olarak 10-12 gün sürmektedir. Bu süre içine anne rahmine enjekte edilmektedir fakat adet tarihinden itibaren ele alırsak ve yumurta gelişim süreçlerini 5 gün  olarak ele alırsak 18 gün sürmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Yavuz Yörükoğlu Diyeti Yapanlar

Tüp Bebek İşlemi Nasıl Yapılır

Tüp Bebek İşlemi Nasıl Yapılır
Tüp Bebek İşlemi Nasıl Yapılır

Tüp bebek, yumurtaların geliştirilmesi, yumurtaların toplanması, yumurtaların laboratuvarda döllenmesi ve sonunda, embriyo anne adayına transfer edilmesi işlemleri vardır.

Bu işlem son yıllarda çok ilerlemiş olup, ülkemizde bir çok tüp bebek merkezi vardır.

Tüp Bebek İşleminin Fiyatları

Tüp Bebek İşleminin Fiyatları
Tüp Bebek İşleminin Fiyatları

Tüp bebek işlemi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 5.000 tl ile 10.000 tl arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Tüp bebek işlemi fiyatları 2019 yılı itibari ile 5.000 ila 10.000 tl arasında değişmekte olup, ortalama 7.000 tl olmaktadır. Özel hastanelere, tüp bebek polikliniklerine göre bu fiyat değişmekte olup, devletin ne kadarını karşıladığına göre de değişir.

Bildiğiniz gibi ikiz bebek de tüp bebek yönteminde anne ramine enjekte edilerek yapılabilen bir yöntemdir, yani isteğe bağlı olarak ikiz bebek durumu da vardır. Fakat bu işlemin fiyatı daha fazla olabilir.

Tüm bu işlemler sonucunda çok büyük bir başarı oranı yakalanmaktadır ve çocuk yapılmaktadır. Ancak küçük bir nedenle başarısız olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status