• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Süt Pompası Markaları ve Göğüs Pompası Türleri

Süt Pompası Markaları ve Göğüs Pompası Türleri

Anne adayları için çok önemli bir konu olan süt pompası hakkında çok fazla bilgi kirliliği olduğu için bu konuyu yazma ihtiyacı hissettim. İlk olarak göğüs pompası türlerini açıklayıp daha sonra piyasada bulunan süt pompası markalarını inceleyeceğim.

Ülkemizde medela süt pompası, avent elektrikli süt pompası, lansinoh manuel süt pompası, mamajoo süt pompası, lansinoh elektrikli süt pompası, ameda hastane tipi süt pompası ve wee baby elektrikli süt pompası  bulunmaktadır.

 

Göğüs Pompası Türleri

 

Göğüs Pompası Türleri
Göğüs Pompası Türleri

 

Göğüs pompaları 3 türden oluşmaktadır, bunlar manuel süt pompaları, elektrikli süt pompaları ve pek fazla yaygın olmayan ve genelde hastanelerde kullanılan hastane tipi süt pompası olmak üzere 3’e ayrılmaktadır.

Ev kullanıma uygun ve en çok tercih edilen pompaların başında elektrikli süt pompaları gelmektedir. Fakat elektrikli süt pompalarının kullanımı bilmek gereklidir. Kullanımda 7-5-3-1 taktiği vardır, eğer bu şekilde kullanmazsanız süt gelmeyebilir, bu konuya farklı bir makalede değineceğim.

Manuel süt pompaları da, bir elinizle memeye koyup diğer elinizle pompayı sıkıp bırakacağınız şekilde ayarlayıp sütün gelmesini sağlayacağınız şekilde çalışır. El pompasının kullanımı zordur ve genelde ilk çocuğu olanlara tavsiye edilmez, ikinci gebeliği olanların sütü ilk gebeliği olanlara göre daha çabuk geldiğinden. İlk hamilelikte bu tip bir göğüs pompası sorun olabilir.

Son olarak hastane tipi süt pompasına değinmek istiyorum. Bu tür pompalar elektrikli süt pompalarına göre daha gelişmiş motora sahiptir ve iki memeden de aynı anda süt çekebilme özelliğine sahiptir. Fakat pahalı oldukları için tercih edilmez genelde hastanelerde bulunur fakat bulunmayan hastaneler de vardır. Bu sebeple internetten kiralama imkanına sahipsiniz.

Süt Pompası Markaları

 

Süt Pompası Markaları
Süt Pompası Markaları

 

Piyasada bir çok süt pompası markası bulunuyor. Bu markaları özellikle fiyat olarak derlemeye çalıştım, ayrıca özellik olarak avantaj ve dezavanlarına da değineceğim. Son olarak da kendi seçimi söyleyeceğim. Tüm süt pompaları hakkında vereceğim bilgiler editör yorumudur.

 

Medela Swing Süt Pompası

 

İlginizi Çekebilir :   Hızlı Kilo Almak için 5 Destekleyici Ürün
medela süt pompası
medela süt pompası

 

Amerikan markası olan medela süt pompası, ABD’de en çok tercih edilen süt pompası markasıdır. Swing süt pompası 2006’da ödül almıştır. Bu markanın hastane tipi süt pompası olsa da Türkiye’de şu anda medela swing ürünü ile mini elektrikli ve pilli süt pompası bulunmaktadır.

Medela swing süt pompası çok kullanılan bir süt pompasıdır. Bu ürünü hastanelerde de görmek mümkündür. Gayet kullanışlı bir üründür, ikinci elini yarı fiyatına bulabilirsiniz. Makaleyi yazdığımız tarih itibari ile medela swing süt pompası 485 liradan internetten satışa sunulmaktadır.

 

Medela Mini Elektrikli ve Pilli Süt Pompası

Medela mini elektrikli süt pompası ise portatif hali ile taşıma kolaylığı sağlıyor. Ufak yapısı itibari ile bir yerden bir yere götürülebilir ayrıca adaptör kullanmanıza da gerek yok, şarjlı pil sayesinde süt sağımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca usbli şarj soketi sayesinde her türlü usbye uygun prizle şarj edebilirsiniz.

Fiyat olarak da medela swingden bir hayli daha ucuz, şu an itibari ile 325 liradan satışa sunuluyor.

 

Philips Avent Elektrikli Süt Pompası

 

philips avent elektrikli süt pompası
philips avent elektrikli süt pompası

 

Sektöre Medela’dan sonra adım atan bir firma olan philips avent elektrikli süt pompası da çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Ayrıca kolay temin edilmesi ile de tercih sebebi olmaktadır, ebebek mağazaları dahil bir çok mağaza satmaktadır.

Ayrıca avent markasının bir çok bebek malzemesi bulunmaktadır. Marka bilinirliği sebebi ile artı yönleri bulunmaktadır. Ayrıca fiyat olarak medelaya göre biraz daha uygundur. Makaleyi ele aldığımız tarih itibari ile 400 liradan satışa sunulmaktadır.

 

Mamajoo Süt Pompası

 

Mamajoo Süt Pompası
Mamajoo Süt Pompası

 

Bu ürünü nette gördüğüm yorumlardan keşfettim, bir çok olumlu yorum olması itibari ile de sizlere tanıtmak istedim. Yorumlara bakılırsa vakumu, hastane tipi süt pompalarını aratmıyormuş. 10 kademeli vakum sistemi varmış ve yedi üzerini geçmek zormuş. Ayrıca ürünün en güzel  özelliği adaptör girişi usb şeklinde olduğu için telefon şarjı ile bile çalıştırmak mümkünmüş.

İlginizi Çekebilir :   Hangi İçkiler Kilo Yapmaz

Kısacası fiyat itibari ile seçilen bir ürün, etrafımda bu ürünü kullanan görmedim. Zaten piyasa da yeni olan bir ürün fakat yorumlarda tam not almış, bu ürünün makale tarihinde ki fiyatı ise yalnızca 219 lira, yani diğer ürünlere göre neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

 

Lansinoh Elektrikli Süt Pompası

 

Lansinoh Elektrikli Süt Pompası
Lansinoh Elektrikli Süt Pompası

 

Lansinoh markası Amerika’nın ünlü markalarından birisidir. Süt pompasından farklı olarak annelere yönelik bir çok ürünü vardır, en ünlü ürünlerinden birisi de, göğüs kremidir. Bu konuyu farklı makalede irdeleyeceğim, fakat bu krem hayat kurtarabilir, bir çok anne ilk emzirdiği dönemde göğüs de mantarlanma oluştuğu için memeyi kesmek zorunda kalabilmektedir.

Lansinoh elektrikli süt pompasında 3 farklı sağım stili ve 8 farklı emiş gücü vardır. Bu süt pompasının ayrıca memeyi süt üretmesi için uyaran modu bulunmaktadır. Ayrıca her iki göğüsten de süt sağmanıza olanak tanır. Fiyat olarak da diğer ürünlere göre biraz uygundur. Fiyatı bu tarih itibari ile 219 liradır.

 

Lansinoh Manuel Süt Pompası

 

Lansinoh Manuel Süt Pompası
Lansinoh Manuel Süt Pompası

 

Manuel süt pompaları daha çok ikinci gebelikte önerilir. Fakat ilk gebelikte de iş yarayabilir, bende işe yaramadığını söyleyebilirim. Bu sebeple bir de elektrikli süt pompası almak zorunda kaldım. Fakat bu kişiden kişiye göre değişebilir. Bu sebeple fiyat olarak ucuz olduğundan dolayı ilk tercihinizi manuel süt pompasından yana kullanabilirsiniz.

Lansinoh manuel süt pompası en çok rastladığımız markalardan birisidir. Rossmann, ebebek gibi yerlerde bulabilirsiniz. Fiyat olarak da elektrikli olanlara göre daha uygun bir üründür ve bu yazı itibari ile 70 ile 90 lira arasında satılmaktadır.

 

Wee Baby Portatif Şarjlı Süt Pompası

 

Wee Bebek Elektrikli Süt Pompası
Wee Bebek Elektrikli Süt Pompası

 

5 farklı uyarım modlu ve 9 farklı emiş gücü ile wee baby portatif şarjlı süt pompası kolay taşınabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca otomatik emme ve bırakma özelliği vardır bu sayede bebeğin ritmini taklit edebilmektedir. Şarj edilebilir pili bulunmaktadır, bu sayede prize takmanıza gerek yoktur, kolayca taşınabilir. Ayrıca modern tasarımı lcd ekranı ve sütü sızdırmama özelliği bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :   Bebeklerde Sarılık Nasıl Fark Edilir

Fiyat olarak ortalama bir seviyededir, ebebek de 300 liraya satılmaktadır.

Wee Baby Manuel Göğüs Pompası

 

Wee Baby Manuel Göğüs Pompası
Wee Baby Manuel Göğüs Pompası

 

Wee baby manuel göğüs pompasını da ele almak istedim, çünkü fiyat itibari ile çok uygun bir fiyata satılıyor. Ürünü temin etmenizde kolaydır fakat süt pompası türlerinde bahsettiğim üzere yeni anne adaylarına pek tavsiye edeceğim bir ürün değildir.

Fiyat olarak bu yazıyı yazdığım tarih itibari ile 45 liraya satılmaktadır.

 

Ameda Hastane Tipi Süt Pompası

 

Ameda Hastane Tipi Süt Pompası
Ameda Hastane Tipi Süt Pompası

 

Ameda hastane tipi süt pompasını satın almak çok pahalı olacağı için genelde kiralanmaktadır. Ayrıca satın almak çok mantıksızdır, çünkü genelde bu pompa hastane de kalan prematüre doğmuş bebekleri beslemek için önerilmektedir. Tabi ki ihtiyacınızı elektrikli bir pompa ile de karşıya bilirsiniz, doktorunuzun tavsiyesine kulak veriniz. Bu makine hastane de olduğunuz süre boyunca size yardımcı olacaktır. Güçlü motoru sayesinde ve gelişmiş sistemi sayesinde rahatça süt sağımını gerçekleştirebileceksiniz.

Kiraları aylık, haftalık bazda yapılmaktadır ve aylık kirası 150 ile 250 lira arasında değişmektedir.

 

Süt Pompası Seçimi ve Editör Yorumu

 

Süt Pompası Seçimi ve Editör Yorumu
Süt Pompası Seçimi ve Editör Yorumu

Benim seçimime gelecek olursak ben ikinci el medela swing aldım ve şimdilik gayet mutluyum. Unutulmaması gereken en önemli konu yeni anne olanlarda süt hemen gelmeyebilir, sabırla sağımı ve çocuğu memeye koymayı sürdürmek gereklidir.

Bu süt pompası ve göğüs pompalarını almanız için illa ki bebeğinizin prematüre olması gerekmeyebilir. Bazen süt sağmak zorunda kaldığınız zamanlar olabilir ya da sütünüzün fazla geldiği bu sebeple memelerinizin ağrıdığı durumlar olabilir, süt pompası bu sebeple de iyi olabilir.

Bunun dışında sağdığınız sütü saklama poşetlerinde buzlukta yada dolapta saklamanız mümkündür. Başka makalemde sütü saklama koşullarınızı ve elektronik süt pompası ile nasıl sağım yapılır, teknikler nelerdir açıklamaya çalışacağım. Sormak istediğiniz sorular olursa yazı sonunda ki yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status