• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pilates Yaparak Kilo Verilir Mi

Pilates Yaparak Kilo Verilir Mi

Bana en çok gelen sorulardan birisi sadece pilates yaparak kilo verilir mi sorusu oluyor. Sadece pilates ile kilo verebilirsiniz evet fakat yavaş bir süreç olacaktır.

Pilates egzersizinin kardiyovasküler egzersizler ile desteklenmesi gereklidir. Bu egzersizler yürüyüş gibi, yüzme gibi yağ yakımını destek olan egzersizlerdir. Sadece pilates yaparak kilo verebilirsiniz fakat kardiyo vasküler egzersizler ile desteklemezseniz daha az inceleceksiniz. Yani şöyle anlatayım sadece pilates yaparak 5 kg verip 2 cm incelir iken, pilates+kardiyo yaparak 5 kilo verip 5 cm inceleceksiniz, değerler farazidir.

pilates yaparak kilo verilir mi
pilates yaparak kilo verilir mi

Bu spor dalı ile uğraşırken kalp ve ciğer kapasitenizin büyümesi gereklidir, kalp ve ciğer kapasitenizi de yüzme, koşma gibi egzersizler ile büyütebilirsiniz. Yine kalp ritminizi de bu şekilde arttırabilirsiniz. Pilates koşma, yüzme gibi sporlar ile bir bütündür.

Pilates yaparak kilo verilir mi sorusuna cevabımız evet verilebilir olacaktır, fakat pilatesin daha fazla işe yaramasını istiyorsanız, kardiyovasküler egzersizler ile birlikte yapınız.

Pilates hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoya tıklayın. Yönleneceğiniz sayfada pilatese nasıl başlayabilirsiniz, pilates yaparken nelere dikkat edilmelidir, nasıl bir sıra izlenmelidir ve ne kadar zamanda kilo verilebilir gibi konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

Eğer sadece pilates yaparak zayıflamaya çalışıyorsak kaslarımız sıklaşacaktır, kaslarımız çalışacaktır. Fakat bir şeyler eksik olacaktır, yani nasıl desem sürekli proteinle beslenmek, sürekli karbonhidratlarla beslenmek yerine her ikisi ile de beslenmeniz önerilir. Çünkü bu şekilde bir beslenme de çok iyi sonuçlar alırsınız, çünkü vücudun her ikisine de ihtiyacı vardır.

Pilates kullanılarak;

  • Vücut sıkılığı arttırılır,
  • Farkındalık arttırılır
  • Kas hakimiyeti çoğaltılır.

Sadece Pilates Yaparak Kilo Verilebilir Mi

pilates yaparak kilo verilir mi
pilates yaparak kilo verilir mi

Birçok kadın çeşitli yöntemler deneyerek kilo vermeye çalışıyor. Bu yöntemlerden birisi de pilates yaparak kilo vermek olsa da sadece bu yöntem kullanılarak kilo verilemez. Pilatesin yanında kalbi daha fazla yoran sporlar yapılırsa etkili ve sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Hızlı yürüyüş, koşma, yüzme gibi sportif faaliyetler kalp ve ciğerleri açarak, hızlı bir şekilde kalori yakımını sağlar. Bu tarz faaliyetler daha çok kalori yakılmasını sağlarken, pilates vücudumuzun şekle girmesini ayrıca kasların güçlenmesinde etkili olur. Pilatesin altın kurallarından biri de düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Vücut ilk başlarda zorlansa da bırakılmamalıdır. Zaman içerisinde vücudunuz da şekle girmeye başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Hpv Tedavisi

Pilates serbest değil, kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Hareketler ard arda çok kez yapılmamalı, aksine yavaş bir şekilde ve kuralına uygun yapılmalıdır. Pilatesin 6 altın kuralı; konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareket, kesinlik ve nefes oldukça önemlidir. Çoğu pilates yapan kişi endişiye kapılır, hareketleri seri bir şekilde, doğru bir şekilde nefes kullanmadan halletmeye çalışırlar. Fakat pilateste önemli bir yer tutan nefes sırtın arkasına ve önüne alınmaya çalışılmalıdır. Doğru alınan nefes tüm kanı temizler. Kesinlik ise hareketlerin belirsiz değil, tam ve hakkını vererek yapılması anlamına gelir. Pilateste vücudun bel, kalça ve göbek bölgesi oldukça önemlidir. Hareketler de çoğunlukla bu bölgelere etki edecek şekildedir.

Pilates yapılarak kilo verilebilir mi ile ilgili videoyu aşağıda paylaşacağım. Pilates yaparak kilo verilir mi hakkında sizlerin tecrübeleri ve görüşleriniz için lütfen yoruma yazınız. Pilates yaparak kilo verilir mi umarım beğenirsiniz, pilates hakkında daha fazla bilgi almak için diğer yazıma aşağıdaki fotodan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Pilates yaprak kilo verilebileceği gibi çok daha sık bir vücutta elde etmek mümkün bence

  2. Pilates yardımıyla tam anlamıyla kilo verileceğini düşünmüyorum.Ancak ve ancak pilatesin yanında başka yöntemlerde denenirse başarılı olunabileceğini düşünüyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status