• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ölüm Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır

Ölüm Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır

Daha önce sizlere isveç diyeti ile ilgili bir diyet listesi vermiştim, bu yazımda vereceğim ölüm diyeti ile ilgili bir liste vereceğim. Bu diyet ile 1 haftada 5 kiloya kadar kilo verebilirsiniz. Aslında isveç diyetine çok benzese de bazı farklılıklar var.

Bir çok farklı diyet listesi var elimde, sizleri tek bir diyet listesi ile sınırlı tutmak istemiyorum. Bu sebeple birden fazla ölüm diyeti listesi vereceğim.

Ölüm Diyeti Nedir

Ölüm Diyeti Nedir
Ölüm Diyeti Nedir

Ölüm diyeti sizi kısa sürede sonuca götürmeye odaklayan bir diyet programıdır. Herkes için değildir, nitekim size zor gelebilir. Gelişim çağında birisinin, hamilelik sürecinde ve yeni olmuş annelerin yapmaması gereken bir diyettir. Çok sağlıklı değildir, dengeli beslenmeye dayanmaz.

Sizlere tavsiyem ölüm diyetini 3 gün denedikten sonra devam edip etmeyeceğinize karar vermenizdir. Çünkü 3 günden sonra bazı problemler yaşayabilirsiniz. Bu problemler, tansiyon düşmesi, tansiyon yükselmesi, baş dönmesi, halsizlik gibi problemlerdir. Bu problemleri yaşarsanız, mutlaka anında diyeti kesiniz. Şimdi gelelim ölüm diyeti listesine, aşağıda iki farklı diyet listesi vereceğim. Hangisinden hoşlanırsanız onu seçebilirsiniz.

Ölüm Diyeti Nasıl Yapılır

 

Ölüm Diyeti Nasıl Yapılır
Ölüm Diyeti Nasıl Yapılır

Arkadaşlar iki farklı diyet listesi vereceğim. İlki vitamine dayalı bir diyet, ikincisi ise eti ürünlerine dayalı, liflere dayalı bir diyettir. İkisinden birisini seçebilirsiniz, meyve seviyorsanız ilkini, lif ağırlıklı beslenme seviyorsanız ikincisini seçmeniz iyi olacaktır.

Şimdi gelelim meyve ağırlıklı ölüm diyeti listesine;

Ölüm Diyeti Listesi 

 

ölüm diyeti listesi
ölüm diyeti listesi

Etkili ve hızlı bir diyet listesi olan bu liste ile 1 haftada 5 kilo vermek mümkündür. Adının ölüm diyeti olmasının sebebi çok etkili olması sebebiyle verilmiştir, kronik hastalığı bulunanların ve yukarıda belirttiğim grubun bu diyeti yapmaması gereklidir.

Sabah Diyet Listesi

Kuru meyveler hacim olarak küçük olmasına rağmen, çok fazla enerji verir. En güzel tarafı ise küçük olmalarından dolayı midede az yer kaplarlar. Hacim olarak küçük olduğundan dolayı, çok kolay sindirirler. Bu sebeple diyetlerde sık sık tercih edilir.

İlginizi Çekebilir :   Hamile Diyeti ile Sağlıklı Beslenme

Bunun yanı sıra kepekli gıdalar, lifli oldukları için diyetlerde çok kullanırlar. Biz bu öğünde 1 elma, 1 dilim kepekli galeta ekmeği ve 3 adet kuru kayısı ile tamamlıyoruz.

Ölüm Diyet Sabah Menüsü
Ölüm Diyet Sabah Menüsü

Öğle Diyet Listesi

Diyetlerde meyve ile beslenmek, vitamin almak oldukça önemlidir. Bu diyette de her öğünde 1 adet meyve yemeyi ihmal etmiyoruz. Ayrıca kepekli ekmek, lif bakımından çok zengin olduğu için tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Karbonhidrat bakımından zengin olan kuru yemişler ise, size enerji verip, kolay acıkmanızı önleyecektir. Öğle öğününde 1 adet portakal, 1 dilim kepekli galeta ekmeği ve 2 adet kuru kayısı yiyerek tamamlıyoruz.

Ölüm Diyeti Öğle Menüsü
Ölüm Diyeti Öğle Menüsü

 

Akşam Diyet Listesi

Günün son öğünü olan akşam yemeğinde ise, o gün ki yemekten 5 kaşık alıyoruz, yani akşam yemeğinde ne olduğu fark etmeksizin 5 kaşık yiyoruz. Yine daha önce ki öğünlerde olduğu gibi 1 dilim kepekli galeta ekmeği ve 1 adet kuru kayısı yiyerek akşam öğününü tamamlıyoruz.

Ölüm Diyeti Akşam Menüsü
Ölüm Diyeti Akşam Menüsü

Gece Diyet Listesi

Bu vereceğim listeyi almayabilirsiniz fakat sık acıkan biriyseniz, yatmadan önce canınız yemek çekiyorsa gece öğününde verdiğim 1 su bardağı şekersiz süt ve 1 adet kepekli galeta ekmeğini yiyebilirsiniz.

Ölüm Diyeti Gece Menüsü
Ölüm Diyeti Gece Menüsü

Şimdi gelelim ölüm diyeti yaparken uymanız gereken altın kurallara; 3 adet kuralımız var.

  • Şeker kullanmak yasak, keza alkol de öyle, kesinlikle her türlü hamur işi yasak.
  • Günde en az 2 litre su içmelisiniz.
  • Akşam yemeği yedikten 1 saat sonra yarım saatlik bir yürüyüş yapmalısınız.

Bu diyeti yapamayacaklar için birde alternatif bir diyet listesi vermek istiyorum.

Alternatif Ölüm Diyeti Listesi

Bana göre şimdi vereceğim liste daha zor fakat sizin keyfinize bağlı belki siz daha çok beğenirsiniz.

Sabahleyin kalkar kalmaz hiç bir şey yemiyoruz, sadece su içiyoruz.

Ara öğünde ise eti form ürünlerinden yada farklı markanın diyet ürünlerinden yiyoruz.

İlginizi Çekebilir :   Kilo Aldırıcı Haplar Gerçekten İşe Yarıyor Mu
Ölüm Diyeti Listesi
Ölüm Diyeti Listesi

Akşam menüsünde de yine eti form ürünlerinden birisini yiyoruz ve günü tamamlıyoruz. Bu diyeti yaparken mutlaka en az 3 litre su içiyoruz. En önemli kısmı su içmek, yoksa halsiz düşebilirsiniz yada aç hissedebilirsiniz.

Ölüm Diyeti Yapanlar ve Yorumları

Ölüm Diyeti Yapanlar ve Yorumları
Ölüm Diyeti Yapanlar ve Yorumları

Bu bölümde ise diyetimizi kullananlar ve yaptıkları yorumlardan kesitler vereceğim.

  • 13 gün boyunca bu diyete dayandım ve sonucunda 7 kilo verdim daha sonrasında ise iştahım kesildiği için 3 kilo verdim. Yani toplamda 10 kilo verebildim.
  • Beş günde 4 kilo verebildim fakat bildiğiniz eziyet, fakat kararlıyım, yapmaya devam edeceğim.
  • Eğer ciddi bir sağlık sorununuz yoksa öldürmez ve 4-5 günde kilo verdirir. Fakat herhangi bir şekilde bazı semptomlar görürseniz, derhal bırakınız.
  • 6 gün yapıp 4 kilo verdim fakat, daha fazla dayanamadım ve bıraktım.

Ölüm Diyetinin Yararları ve Zararları

 

Ölüm Diyetinin Yararları ve Zararları
Ölüm Diyetinin Yararları ve Zararları

İlk olarak zararlarını söyleyecek olursam, tek tip beslenmeye dayalı olduğu için çok fazla tavsiye edemem. Tek tip beslenme bedeninizi halsiz düşürebilir, çabuk hastalanmanız olasıdır. Yukarıda bahsettiğim semptomları gösterirseniz, derhal diyete son veriniz.

Faydalarına gelecek olursam, iştahınızı ve midenizi terbiye edersiniz. Diyet sonunda iştahınızı kesilebilir. Ölüm diyeti çok sağlıklı insanlara tavsiye edilir, eğer sağlık sorunlarınız varsa, kronik bir hastalığınız varsa kesinlikle diyeti kesiniz.

 

1000 Kalorilik Diyet için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status