• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğün Atlayarak Kilo Verebilir Miyiz

Öğün Atlayarak Kilo Verebilir Miyiz

Kilo vermek için yapılan en büyük yanlışlardan biri de öğün atlayarak kilo verme ve bu şekilde diyet yapmaktır. Halkımızın büyük çoğunluğu günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı geçiştiriyor. Yapılan araştırmalara göre ise kahvaltıyı atlayarak öğün atlayarak kilo verme çalışan kişiler, ya diğer öğün daha çok yiyor ya da diğer öğüne kadar karınlarından gelen sesi bastırmak için yağlı yiyeceklere yöneliyor. Yine aynı araştırmaya göre de öğün atlayarak yapılan diyetlerin kilo verdirme yerine kilo aldırdığı gerçeğini de gözler önüne seriyor.

Öğün Atlayarak Kilo Verme Nelere Sebep Olur

Öğün atlayarak kilo verme mümkün mü
Öğün atlayarak kilo verme mümkün mü

Öğün atlayarak kilo verme kişinin metabolizma hızının yavaşlamasına neden oluyor. Diyet yapan insanların ise aksine metabolizma hızlarının yüksek olması gerekir ki besinler daha hızlı yakılabilsin. Vücut var olan enerjiyi koruyabilmek için metabolizma hızını düşürüyor ve kişiyi daha çok uyku moduna geçirmeye çalışıyor. Vücudu aç bırakmak ve bir sonraki öğünde de daha çok yemek, vücuda daha çok kilo aldırıyor. Oysa ki; daha çok öğün tüketmek ve her öğünde azar azar yemek vücutta kan şekerinin aniden yükselmesini engelliyor ve kilo vermede büyük etken oluyor.

Öğün Atlayarak Kilo Verme Mümkün Mü

Öğün atlayarak kilo verme
Öğün atlayarak kilo verme

Öğün atlayarak kilo verme tamamen çağ dışı bir düşüncedir. Öğün atlayarak kilo verilseydi eğer ramazanda herkes çok ince olurdu. İnsan vücudu bir makineye benzer, makine bakım ister, yağ, benzin koymazsan çalışmaz. Bu sebeple insan vücudunun bir takım yiyeceklere ihtiyacı vardır. Yemek yeme her koşulda olmasa da bir ihtiyaçtır. Nasıl ki üşüdüğümüzde kalın giymek istiyoruz, uykumuz geldiğinde yatağa gidiyoruz. İşte bu da öyle bir ihtiyaçtır.

Öğün atlayarak kilo verme zararlı mı
Öğün atlayarak kilo verme zararlı mı

Diyetisyenler ve doktorlar öğün atlamak yerine porsiyonlarınızı küçültmeniz öneriyor. Günde en az 5 öğün yiyerek fakat her öğünde dengeli karbonhidrat, yağ ve protein bulundurmanızı da söylüyor. Diyette olan insanın yağı ve karbonhidratı tamamen hayatlarından çıkarmalarını ise kesinlikle önermiyorlar. Çünkü vücudun her türlü besin maddesine ihtiyaç olduğunu, bunların yetersiz alınması durumunda ise bağışıklık sisteminin ciddi zararlar alabileceğini vurguluyorlar.

İlginizi Çekebilir :   Gaps Diyeti Nasıl Yapılır

( son güncelleme : 10/10/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. öğün atlayarak kilo verilir mi evet verilir fakat 1 hafta sonra halsizlik başlıcaktır . Onun yerine az yiyerek ve ekmek yemeyerek denene bilir

  2. ben bir süre öğün atlayarak kilo vereceğimi düşünerek öğle yemeklerini hep atladım. ama hem akşam yemeğinde daha da fazlasını yeme ihtiyacımdan dolayı, hem de genel halsizliğimden dolayı akşamları evde yatakta uyuya kalıp hareketsiz kalmamdan dolayı kilo vereceğime kilo aldım 🙁

  3. Öğün atlayarak kilo elbette verilir fakat ne kadar sağlıklı olabilir sizce? Sonuçta vücudun ihtiyacı olan besinler zamanında alınmıyor. Çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüsünde… Yani en sonunda vücut ciddi bir tepki koyabilir ortaya.

  4. Bu yöntemi deneyen bir çok arkadaşım oldu.Fakat hiç birinin başarılı olduğunu görmedim..Sizinle görüşmeleri için yönlendirme yapacağım.

  5. Ogun atlama olayına kesinlikle katılmıyorum kendimizi iyi beşleyerekte duzenli sekilde kilo verebiliriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status