• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mide Balonu Nedir Mide Balonu ile Zayıflayabilir Miyiz

Mide Balonu Nedir Mide Balonu ile Zayıflayabilir Miyiz

Mide balonu yöntemi yemeklerin daha az yenmesini sağlayan bir yöntemdir. Mideye yerleştirilen içi sıvı dolu bir balon midenin hacmini küçülterek daha az yemekle tokluk sağlar. Bu balon hem tokluk sağlarken, hem de aşırı yemek yendiğinde rahatsızlık hissi vererek kişiyi uyarır. Bu balon kişide yaklaşık 6 ay tutuluyor. Eğer kişide ülser, ciddi yemek borusu tahrişi, iltihabı, büyük mide fıtığı, doğuştan gelen mide veya yemek borusu yapısal bozukluğu varsa bu yöntem uygulanamıyor. Mide balonu fiyatı ne kadardır ve ne işe yarar hepsini bu yazıda vermeye çalışacağım.

Mide Balonu Nedir

mide balonu fiyatı
mide balonu fiyatı

Mide balonu obezite tedavisi için uygulanır, endoskopik bir yöntemdir. Bu yöntemin avantajları gibi dezavantajları da vardır, mide balonu yönteminde genel anestezi kullanılmamaktadır. Mide balonu silikondan bir materyale sahiptir, içerisinde 0,4 ile 0,8 litre arası değişen bir su vardır. Mide balonu ilk olarak mide içerisine entegre edilir ve midenin asıl hacminin küçültülüp midenin daha az gıda alması sağlanır. Bu şekilde kilo kaybının olması amaçlanmaktadır. Mide balonu herkese uygulanmaz özellikle kilo veremeyen vücut kitle endeksi 26 ve üstü olan hastalara diyet ve egzersiz şeklinde uygulanabilir. Birde süper obezite grubuna giren ve cerrahi müdahalenin riskli olduğu hastalarda belli bir kiloya düşürmek için mide balonu yöntemi uygulanabilir.

Mide Balonu ile Kaç Kilo Verilir

mide balonu fiyatı
mide balonu fiyatı

Mide balonu ile kaç kilo verilir sorusuna gelecek olursak. Yaklaşık 6 ay midede tutulan bu balon kişinin 20 – 30 kilo zayıflamasını da sağlıyor. Balon mideye takıldıktan sonra ufak yan etkiler görülebiliyor. Midenin alışma sürecinde ise doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanarak yan etkileri ortadan kaldırabilirsiniz. Balon işlemi uygulanmadan önce hastanın aç olması gerekmektedir. Bu yüzden işlem öncesinde 12 saat yemek yenmemesi doktorunuz tarafından size söylenecektir. Ameliyatla yapılmayan bu yöntem, balonun kayganlaştırılması ile midenize kadar itilir. Bu işlem sırasında narkoz verilerek uyutulma işlemi uygulanır ve bu sayede hiçbir şey hissetmezsiniz. Sadece mide balonu yöntemi ile zayıflamak mümkün değildir. Balonu taktırdıktan sonra mutlaka diyetisyeninizle görüşüp size uygun bir diyet programı yapmasını isteyiniz.

İlginizi Çekebilir :   Fasting Diyeti Nasıl Yapılır

Mide Balonu Nasıl Etki Eder

mide balonu fiyatı
mide balonu fiyatı

Mide balonuyla birlikte porsiyon miktarlarınız da yavaş yavaş düşecektir. Mide balonu vücudunuzdan alındığında ise beyin artık daha fazla yemek yemek istemeyecektir. Çünkü 6 ay boyunca beyninizi daha az yemekle doyurmaya alıştıracaksınız. Aslında tamamen sinir sistemini de etkileyen mide balonu zayıflamak için en etkili yöntemlerden birisidir. Daha çok obezite düzeyinde olanlara uygulanan bu yöntem için bir hastalığınızın olup olmadığını mutlaka kontrol ettirin. Peki mide balonu fiyatı ne kadardır bu sorunun cevabına gelecek olursak.

Mide Balonu Fiyatı

mide balonu fiyatı
mide balonu fiyatı

Mide balonu fiyatı dolara endeksli olarak değişiyor, çünkü mide balonu ürünü yurt dışından ithal geliyor. Böyle olunca kura bağlı olarak artıp azalabiliyor. Fakat şunu söylemek gerekirse mide balonu fiyatı inceleyecek olursak, bu ürünü yaklaşık 4250 tl dolaylarında satıldığını söyleyebiliriz. Ancak bu fiyat geçen yılın fiyatıydı. Mide balonunun entegre edilmesi içinde cerrahi olmayan müdahale gerekiyor. Bu işlem için fiyatlar değişse de geçen sene 600 lira gibi rakamlara yapıyorlardı. Fakat bu sene artmış olabilir.

( son güncelleme : 12/10/2017 )

 

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status