• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Medusa Dövmesi Örnekleri ve Anlamı

Medusa Dövmesi Örnekleri ve Anlamı

Bu yıl en çok sorulan modellerin başında medusa dövmesi geliyor. Bende sizler için çok farklı medusa dövme modellerini derlemek istedim. Bu yazımı beğenirseniz dövme modelleri dizime devam edeceğim. Ayrıca yazımın ilerleyen kısımlarında medusa dövmesi anlamını ve mitolojideki yerini bulabilirsiniz.

Her insan kendi karakteri ile bağdaşık bir dövme yaptırma eğilimindedir. İşte bu sebeple bu dövmenin anlamını öğrenmekte fayda var. Başlayalım o halde;

medusa dövmesi kol
medusa dövmesi kol

Medusa Dövmesi Anlamı

Yunan Mitolojisinde 3 kız kardeş olan Gorgon kardeşlerden sadece Medusa ölümlüdür. Gözlerine bakanı taşa çevirdiğine inanılır. Yılan saçlı ve keskin dişli  bir canavar olan Medusa aslında çok güzel bir kadınken Athena tarafından bu hale dönüştürülmüştür.

 

medusa dövmesi sırt
medusa dövmesi sırt

 

Çünkü kendisine Possedion aşık olmuş ve onu Athena’nın tapınaklarından birisine kaçırmıştır. Medusa dövmesi anlamı olarak diyebiliriz ki bu dövme kendisine bakanı adeta taşa dönüştüren, nutkunun tutulmasına sebep olan kişilerce yaptırılır.

 

medusa dövmesi bilek
medusa dövmesi bilek

 

medusa dövmesi bacak
medusa dövmesi bacak

 

medusa dövmesi alt kol
medusa dövmesi alt kol

Karakter olarak az çok nasıl birini yansıttığını anlamışsınızdır. Mitoloji bir çok kişinin ilgi alanına girer, herkes de sırf kendini yansıtıyor diye medusayı seçecek diye bir şey tabi ki de yoktur. Mitolojiyi sevenler tarafından da çok sık seçilmektedir.

Medusa Dövmesi El için Örnekler

El içinde bir çok örneği mevcut olan bu model, bileklerde tercih edilebilmektedir. Daha çok sırta yapılan versiyonları çok popüler olmakla beraber, kişinin tercihine kalmıştır.

 

medusa dövmesi el
medusa dövmesi el

 

Medusa Dövmesi Örnekleri

 

Bir kaç tane daha medusa dövmesi örneği vermek istiyorum. En beğendiğim modelleri burada toplama çalıştım, her model herkese gitmeyebilir. Örneğin bacak dövmelerini pek sevmiyorum, bana garip geliyor.

 

medusa dövmesi kol üst kısım
medusa dövmesi kol üst kısım

 

Medusa dövmesinin genelde kola ve omuza yapıldığını görüyoruz.

 

medusa dövmesi komple kol
medusa dövmesi komple kol

 

orta kol medusa dövmesi
orta kol medusa dövmesi

 

sade medusa dövmesi
sade medusa dövmesi

Komple kol da yada elde de tercih edilen medusa dövmesi sırt yada bacağa da yapılmaktadır. Mitolojik karakterler sık sık dövme modeli olarak tercih edilmektedir. Bunun en büyük etkeni hepsinin bir hikayesi olması ve bu hikayelerde bu figürlerin karakterlerini yansıtmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  BİRDE BUNLARA BAKIN

  Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  Güvenlik Kodu:

  DMCA.com Protection Status