• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Masa Başında Çalışan Erkekler Nasıl Zayıflayabilir

Masa Başında Çalışan Erkekler Nasıl Zayıflayabilir

Çalışması en rahat mesleklerden birisi olsa da vücut sağlığı açısından en tehlikeli mesleklerden birisi de masa başında çalışmaktır. Masa başında çalışan erkekler de vücuttan çok beyin yorulur. Bu yüzden bir süre sonra vücutta dengesiz kilo alımı başlar.

Masa Başında Çalışan Erkekler için Tavsiyeler

masa başında çalışan erkekler nasıl kilo verebilir
masa başında çalışan erkekler nasıl kilo verebilir

Masa başında çalışan erkeklerin öncelikle bazı hareketleri belli zaman aralıklarında yapmaları gerekmektedir. Bunlardan birisi karın kaslarının çalışmasını sağlayan ıkınma hareketidir. Öncelikle karın içeri çekilerek kasılmalı ve 5 saniye kadar beklenmelidir. Ardından derin bir nefes verilerek karın eski haline döndürülmelidir. Bu hareket sıklıkla yapıldığında büyük faydasını göreceksiniz.

masa başında çalışan erkekler için tavsiyeler
masa başında çalışan erkekler için tavsiyeler

Bir diğer hareket ise elleri arkadan birleştirerek öne doğru gerinme hareketi yapmaktır. Bunu otururken de yapabilirsiniz, elleri bel arkasından birleştirip sandalyeye yaslanarak elini sıkıştırma hareketi yapılabilir. Birde ayakta duvara yaslanarak durarak doğru ayağı dizi karnı en önemlisi beli ile duvarı itmesi ve elini sıkıştırmalı bir harekettir. Bu hareketi yaparken ayak ön parmakları ile yükselip kalkmakta gereklidir. Birçok hastalığa davetiye çıkaran masa başı çalışması, belirli önlemlerle risksiz bir hale getirilebilir. En çok görülen hastalıklardan biri olan bel fıtığı için eller bele doğru arkadan tutulmalı, ardından beli germek için karın öne doğru çekilmelidir.

masa başında çalışan erkekler neler yapmalı
masa başında çalışan erkekler neler yapmalı

Masa Başında Çalışan Erkekler Neler Yapabilir

masa başında çalışan erkekler egzersiz
masa başında çalışan erkekler egzersiz

Masa başında çalışan erkeklerin en büyük sorunlarından birisi de sürekli bir şeyler yemek ve içmektir. Bu da zaman içerisinde kilo problemlerine yol açar. Bunun önüne geçmek için iş çıkışında mutlaka yürüyüş yapılmalıdır. Örneğin evinize toplu taşıma aracı ile dönüyor iseniz 1 – 2 durak önce inerek evinize kadar yürüyebilirsiniz. Eğer evinize kendi aracınızla dönüyor iseniz bir spor salonuna yazılmak sağlığınızın açısından çok iyi olur. Spor salonunda daha çok kas çalışması yerine kalori yakıcı egzersizler yapmak sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Bunun için yürüyüş bantlarını ve bisikleti kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Stokke Xplory Bebek Arabası
masa başında çalışan erkekler
masa başında çalışan erkekler

Masa başı çalışmasında yaşanan baş ağrısının en büyük sebebi ise gözlerin az kırpılmasıdır. Bu yüzden monitörünüze “ Gözünü Kırp!” yazısı yapıştırabilirsiniz. Göz sağlığınıza önem veriyorsanız arada bir monitörden gözlerinizi ayırıp etrafa bakmanız da fayda vardır. Masa başında çalışan erkekler için egzersiz tavsiyelerinde bulunduk.

( son güncelleme : 12/10/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

12 yorum

  1. Gerçekten özellikle bilgisayar başında çalışan ve zamanının çoğunu oturarak geçirdiği için hareketsizlik ve abur cubur atıştırma nedeniyle hızla kilo alan bizler için kilo sorununu aşmak ve zayıflamak için önemli bildiler.

  2. Masa başında çalışan insanların kilo alması çok daha kolaydır.sürekli masa başında çalışan kişilere firmaların spor salonu üçretini de vermeleri gerekmektedir…

  3. Ofis ortamlarında genelde zayıflama teknikleri sıvı tüketimleriyle başarı kazanmaktadır. Ada çayları, Bitki çayları, Çiçek çayları gibi bir çok çay çeşidi ve yanında peksimet / kepek ekmek zeytin gibi kahvaltılıklar la geçiştirerek zayıflamalar daha fazla görülmektedir.

  4. İşte en büyük derdimden biri bu butun gün ofis ortamında oturarak çalışıyorum.hareket yok birde fazla tüketim kilo alıp duruyoruz.Spor harici herseyi denedik ama olmadı en güzeli spor yapmak ama onada zaman yok

  5. erkeklerin genellikle pek bir kilo sorunu olmuyor ama masa başında çalışanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

  6. Oturduğum yerden bir sürü kilo alıyorum ne kadar ekmeği yemesem de genede kilo alıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status