• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lohman Brown Tavuğu Özellikleri

Lohman Brown Tavuğu Özellikleri

Salma tavuk yetiştiriciliği hakkında verdiğimiz bilgilere bu konuyuda eklemek istedim. Çünkü herkes ticari amaçlı olarak en çok verimi almak istediği yumurta tavuğunu bulmak istiyor. Bundan dolayı bu konuya lohman brown cinsi tavuğu eklemezsek olmaz.

Bu yazımızda Lohman Brown tavuğunun yumurta verimine ve özelliklerine değineceğiz. Şüphesiz salma tavukçulukta en çok tercih edilen tavuk cinsi olan lohman brown en büyük rakibi Australorp karşısında bazı özellikleri ile öne çıkıyor. Gelin beraber bu özelliklere göz atalım.

 

Lohman Brown Tavuğu ve Özellikleri

 

lohman brown tavuğu
lohman brown tavuğu

 

Bu yazımızın yanı sıra tavuk çiftliği nasıl olmalıdır ve salma tavuk hakkında ki yazılarımıza da bakabilirsiniz. Soru cevaplara da yer verdiğimiz bu bölüme aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Lohman Brown Yumurta Verimi

 

lohman brown tavuğu özellikleri
lohman brown tavuğu özellikleri

Lohman bron cinsi tavukların yumurta verimi genel olarak üst düzeydir. Fakat bu salma tavukçulukta beslenirse bir miktar düşecektir. Rakam vermek gerekirse salma tavukçukluk yapanlar için 250 ile 270 arası yumurta alabilirler. Çiftlik için verimi ise 270 ile 300 dür. Bu rakam bir tavuğun yıllık verebileceği yumurta sayısını ifade eder. Bundan dolayı çiftlik ile salmayı bir tutmamak lazım. Ayrıca eğer salma tavukçuluk yapıyoruz ama yumurta yemi yediririz diyorsanız; doğallığından birşeyler kaybedecektir ama yumurta verimi artar.

 

Lohman Brown Genel Özellikleri

 

Bu tavuğa Türkiye’de kahverendi yumurtacıda deniliyor. Bu köy tavuğu kahverengi olur kanısından dolayı salma tavukçuluk yapanlar için idealdir. Çünkü pazarda beyaz yumurtaya kimse 40 50 kuruş vermez. Ayrıca yem tüketimi azdır. Çünkü bu tavuk genelde ufaktır ve yemi çok tüketmez. Kış soğuklarına karşı dayanıklıdır. Hastalıklara karşıda dayanıklıdır. Yani ideal ir ticari tavuktur aslında. Görüntü olarak pek cezbedici olmasada en karlı tavuktur diyebiliriz. Lohman brown tavukları larka olarak 20 liraya alabilirsiz. 16 haftalık olur ve bir iki haftaya yumurta vermeye başlar.

İlginizi Çekebilir :   Australorp Cinsi Tavuk Hakkında

 

Aşağıdaki linke tıklayıp salma tavuk çiftikleri hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgilerin hepsin yazdık.

Köy Tavuğu Yetiştirmek ve Ayrıntıları

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status