• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kortizon ile Kilo Almak

Kortizon ile Kilo Almak

Bu yazımda kortizon ile kilo almak mümkün müdür sorusunun cevabını arayacağım. Çevrenizde eskiden beri sürekli olarak yemek yese de kilo alamayan kişiler vardır. Bu kişiler belli hormon tedavileri uygulanmaktadır.

Kortizon, vücudumuzda böbrek üstü bezleri tarafından salgılanır. Stres hormonu olarak da bilinir. Vücut aşırı stresli ortamlarda, cerrahi müdahalelerde ve adrenalin seviyesi arttığında kortizon üretimini maksimum seviyeye çıkartır. Ayrıca en çok sabah saatlerinde üretilir. Kortizon iğnesi uygulanan kişide yağ denge oranı değişir.

Kortizonun eksik olduğu durumlarda ise ilk önce etkilenen bölge bağışıklık sistemidir. Kortizon eksikliğinde vücut, virüs ve bakterilere daha açık hale gelir. Yüksek dozda alınan kortizon vücutta yan etkiler de gösterebilir. Böbreklerde su ve tuz geri emilimini artırarak ödem oluşmasını tetikler. Bu yüzden kortizon iğnesi kullanan kişiler hayatlarından tuzu ve şekeri büyük ölçüde çıkarmalıdırlar. Zaten su ve tuz böbreklerden kana yeterince geçiyordur. Diğer yan etkileri ise; yüz ve karında şişme, sırtta yağlanma, deride yağlanma sebebiyle sivilce, hipertansiyon, şeker hastalığı, kas zayıflığı, kemik erimesi. Tüm bu yan etkilerin çıkması mümkün değildir. Yan etkiler kişiden kişiye ve kullanılan doza göre değişkenlik gösterebilir.

Kortizon Nedir

Kortizon aslında bir hormondur, böbrek üstü bezi tarafından salgılanır, görevi ise iltihaplanmayı önlemektir. Genellikle kortizon sabah saatlerinde üretilir. Kortizon üretimi stresli durumlarda artmaktadır.

Kortizon kullanarak aslında vücudunuzda zaten salgılanan bir hormondan daha fazlasını almış olacaksınız. Tabi ki sağlıklı kişiler için, kortizon ile kilo almak isteyen kişiler için söylüyorum. Vücutta fazla salgılanan hormon, şişliklere ve ödeme neden olabilir bu yüzden dikkat etmeniz şart, herhangi bir yan etki gördüğünüzde kortizon alımını kesmeniz de fayda vardır. Peki kortizon ile kilo almak mümkün müdür?

İlginizi Çekebilir :   Zayıflamak İçin Öneriler

Kortizon ile Kilo Almak Mümkün Müdür

Kortizon vücutta ki yağ dağılımını değiştirmektedir, kortizon kullanımı çok farklı bir şekilde kilo aldırmaktadır. Genelde vücutta su ve tuz tutulmasını arttırdığı için ödem oluşumuna neden olmaktadır.

Bu hormonun iştah açıcı özelliği olduğu doğrudur, sürekli olarak yeme isteği duyabilirsiniz, bu sebeple kortizon ile kilo almak mümkündür. Fakat bu yolla aldığınız kilolar kolay kolay vermeniz mümkün değildir, bu yolla alacağınız kiloları diyetle alınan kilolara benzetmeyin. Sonuç olarak kimyasal bir yönteme başvuruyorsunuz, bunun bilincinde olunuz.

Kortizon alımının bir diğer yan etkisi ise vücutta tüylenmeyi arttırmasıdır. Ayrıca kortizon kullanımı bağışıklık sisteminizi olumsuz olarak etkilemektedir. Peki Kortizon ile kilo almak nasıl gerçekleşmektedir.

Kortizon Nasıl Kilo Aldırır

Kortizon ile kilo almak iki türlü gerçekleşmektedir.

İlk olarak daha önce de bahsettiğimiz üzere, bazı insanlar üzerinde ki iştah açıcı özelliğidir. İştah arttırarak çok yemek yemenizi sağlar ve doğal olarak kilo alırsınız.

İkinci olarak da kortizon vücutta tuz birikmesine sebep olmaktadır. Bu tutulan tuz ise beraberinde vücutta uzun süreli su tutumunu da getirecektir ve böylece eliniz, yüzünüz şişecek ve kilolu göstereceksiniz.

Kortizon ile kilo aldığınızda genellikle vücutta biriken yağ karın bölgesi, vücudunuzun arka tarafında kürek kemiğinizin arkasında ki bölgede birikmektedir. Genelde kortizon kullananlarda ilk olarak yüz şişer, fakat kollar ve bacaklar aynı kalmaktadır. Peki kortizon ile kilo almak ne kadar sürede mümkündür.

Kortizon Ne Kadar Sürede Kilo Aldırır

kortizon ile kilo almak  istiyorsanız kortizon içeren iğnelerin ve ilaçları 1-2 kere kullanmanız yeterli olmayacaktır. Kortizon ile kilo almak için devamlı kullanım ve kullanım dozu çok önemlidir. Bir kaç hafta kullanılan kortizon haplarının ya da bir iki kez kullanılan kortizon iğnelerinin kalıcı olarak kilo aldırması mümkün değildir. Kortizon ile kilo almak istiyorsanız, yüksek doz ve devamlı kullanım şarttır.

İlginizi Çekebilir :   Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Kortizon ile Kilo Almak Ne Gibi Zararlara Yol Açar

Kortizon ile kilo almanızı doğru bulmuyorum, çünkü bir çok yan etkisi bulunmaktadır. Ayrıca aldığınız kilolar vücudunuzda orantılı olarak dağılmamaktadır. Bu bir dezavantajdır, daha önce de söylediğim gibi yüz şişmekte ve karın bölgesinde yağlanma görülmektedir. Buna karşın kollar ve bacaklar aynı kalmaktadır. Bu ise görüntünüzü etkileyecektir. Ayrıca bir çok yan etkisi bulunmaktadır.

 • Yüz şişmekte ve yuvarlak bir hal almaktadır.
 • Derinizde morarmalar, şişlikler görülebilir ayrıca bazı cilt tiplerinde sivilcelenme görülebilir.
 • Hipertansiyon ve şeker hastalığına yol açabilir.
 • Vücutta kıllanma ortaya çıkaracaktır.
 • Yaralarınızın geç iyileşmesine neden olabilir.
 • Kemik erimesi ve kas zayıflamasına neden olabilir.
 • Ödem oluşturabilir.

Gördüğünüz üzere kortizon ile kilo almak çok tehlikelidir.

Eğer halen bu yan etkilere rağmen kullanmayı düşünüyorsanız, bir doktora danışmanız da fayda var. Eğer doktor danışmadan başladıysanız bu saydığım yan etkilerden birisi görünürse lütfen direk doktorunuza görünün. Bunların yanı sıra kortizon ile kilo almak istiyorsanız, ödemlere çare bulmanız gerekecek.

Ödemleri önlemek için size bir tarif vereceğim. Lütfen kortizon kullanıyorsanız bu diyeti uygulayınız, özellikle bayanlarda ödem sıkça görülmektedir. Kortizon ile kilo almak istiyorsanız ödem büyük bir sorununuz olacaktır.

Bonus: Ödem Sökücü Tarif

 • 1 yemek kaşığı biberiye
 • 1 tatlı kaşığı anason
 • 1 yemek kaşığı rezene

Bir litre suda biberiye,anason ve rezeneden oluşan bitki karışımını demleyin, demledikten sonra suyu süzün ve içerisinde ki otları alın. Gün içerisinde 2 yada 3 bardak bu karışımdan içiniz.

Ödem vücutta su birikmesi sonucu oluşmaktadır. Bu sebeple sık sık su içmenizde sıvı tüketmenizde fayda vardır.

Son olarak kortizon ile kilo almak mümkün olsa da en son çare olarak tercih edilmelidir. Kortizon ile kilo almak bir yan etkidir, ana amaç olmalıdır, kilo almak istiyorsanız bunun daha sağlıklı çareleri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :   Kilo Almak İsteyenler Kahvaltıda Neler Yemelidir

 

Kortizon ile kilo almak yazımla ilgili lütfen yorumlarınızı paylaşınız. Kortizon ile kilo almak isteyenlere bilgi vermiş olacaksınız, kortizon ile kilo almak isteyenler yada almış olanlar yorumlarını paylaşırsa daha aydınlatıcı olacaktır. Kortizon ile kilo almak makalemin videosunu aşağıda paylaşıyorum.

Kortizon Kilo Aldırır Mı için Tıklayınız

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. kortizon ile kilo alan bir arkadaşım vardı ancak öyle pişman olduki anlatamam. siz de bu hataya düşmeyin derim.

 2. Kullananların daha sonra pişmanlık duyduğu bir şey.Zamanında kullanmayı çok düşündüm..Şimdi ise iyi ki kullanmadım diyorum..

 3. Kortizon almadan önce kan testi yaptırmayı unutmayın, karaciğerlerinizde sorun olabilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status