• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal

Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal

Düzenli olarak spor yapmak yağ yakmanızı sağlar.  Sadece spor yaparak kilo verilmesi zordur. Bunun yanında yediğiniz yiyecek ve içeceklerin içindeki yağ oranına da dikkat etmeniz gerekir. Nasıl düzenli spor yapıyorsanız düzenli olarak diyetinize bağlı kalmalısınız. Bu yazımızda diyetinize bağlı kalmanız ve nasıl bir yol izlemeniz hakkında bilgiler verdik.

İlk olarak içeceklerinize şeker katmayı bırakarak gereksiz kalorilerden kurtulmalısınız. Daha sonra protein ve sebze tüketimini yükseltmeye odaklanın. Ortalama yetişkin bir insan için tavsiye edilen günlük protein tüketim miktarı 45 gramdır. Siz bu miktarın iki katını tüketmelisiniz. Tarım bakanlığı tarafından yapılan son araştırmaya göre tavsiye edilen tüketim miktarının iki katını tüketenler daha fazla yağ yakıyor. Hem de kas kütlesi de korunuyor.

Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal
Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal

Günlük protein miktarı olarak 45 gramı yakalamak artık çok kolay, pınar denge sütünün yeni çıkarmış olduğu laktoz olmaksızın protein bakımından zengin olan süt sayesinde bu miktarı yakalayabilirsiniz. Bu süt paketlerinde 26 gram protein bulunmaktadır. Laktozsuz denge sütü kullanarak, protein bakımından günlük ihtiyacınızı gidermeniz mümkün ayrıca, diğer sütler gibi yorgunluk hissi de vermez. Çünkü laktoz olmadığından dolayı, sporcular için kullanımı uygundur. Genelde bu sütü yoğun spor yapan sporcular kullanmaktadır. Body building yapanlar da sıkça görülmektedir. Bu tarz içecekler geçmişte de mevcuttu shake türü içecekler ile protein bakımından zengin ürünler ile beslenmek mümkündü. Fakat son yıllarda süt gibi ürünlerle de bu şekilde protein bakımından zengin ürünler piyasa da yaygınlaşmaya başladı.

Henüz bu ürünlerin vücuda zararı var mı bilemiyoruz, çünkü bunlar işlemden geçmiş ürünler. Sütün laktozunun alınması ve içerisine protein ilavesi yapılması ne kadar sağlıklı bilemiyoruz, bunu ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal
Kilo Vermek için Diyetine Bağlı Kal

Günlük karbonhidrat tüketiminizi 100 gramla sınırlı tutmalısınız. Sebzeler dışındaki karbonhidrat tüketiminizi spordan sonraya bırakmalısınız. Her ne kadar açlık hissi hissetseniz bile diyetinize bağlı kalıp bundan şaşmamalısınız. Unutmayın açlık hissinizi şekerle değil proteinle giderin. Diğer yazılarımızda bahsettiğimiz gibi karbonhidratların kilo alımına büyük etkisi bulunuyor. Peki nasıl bir diyet yapılmalı ve buna bağlı kalınmalı. Bunun için  Canan Karatay 5 Günlük sağlıklı diyet yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Hızlı Kilo Almak için Ne Yapmalıyım

( son güncelleme : 09/11/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status