• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kilo Aldırıcı Haplar Gerçekten İşe Yarıyor Mu

Kilo Aldırıcı Haplar Gerçekten İşe Yarıyor Mu

Kilo aldırıcı haplar birçok kategoriye ayrılıyor. Direkt olarak sinir sistemine etki edenler, yağ dengesini ayarlayanlar, karbonhidrat dengesini ayarlayanlar gibi. Hepsinin etki ettiği alan farklı olduğu için, kilo almaya karar vermiş bir insan öncelikle doktor ve diyetisyen kontrolünden geçmelidir. Ardından kendine uygun bir tedavi yöntemi seçilmelidir. Aksi takdirde kişi kendi başına kararlar alırsa, ileride çok pişman olacağı sonuçlarla karşılaşabilir. Peki gerçekten kilo aldırıcı haplar işe yarıyor mu bu konuyu enine boyuna irdelemeye çalışacağız.  Kilo aldırıcı ilaçlar işe yarıyor mu? Prakten Şurup hakkında bilgi, bitkisel kilo aldırıcılar işe yarıyor mu ve kilo aldırıcı takviyeler hakkında bildiklerimizi sizlere aktaracağız.

Kilo Aldırıcı Haplar İşe Yarıyor Mu

Kilo Aldırıcı Haplar İşe Yarıyor Mu
Kilo Aldırıcı Haplar İşe Yarıyor Mu

İlk olarak iştah açan bir ilaç olan sipraktin ilacını yazmak istiyorum. Sipraktin bilinenin aksine kilo aldıran bir ilaç değildir fakat dolaylı yoldan kilo aldırmaktadır, yani iştah açmaktadır. Ayrıca kullananlara göre sipraktin antihistaminik bir ilaç olduğu için, uyku halinde iştahı açmaktadır. Ayrıca halsiz ve üşengeç olabilirsiniz yan etkileri yüzünden bu sebeple de farklı etkiler gösterebilir.

İkinci olarak tavsiye edilen ilaç ise Ensure olmaktadır. Ensure bir besin takviyesidir. Bir diğeri de Prakten şuruptur fakat bu da iştah açıcı etkiye sahiptir fakat direk kilo aldırıcı özelliği yoktur. Ayrıca öncelikle neden kilo almadığınızı öğrenmelisiniz. Belki de ektomorf vücut tipine sahipsinizdir ve spor yapmadan asla kilo alamazsınız.

Ektomorf vücut tipine sahip insanlar spor yapmadan kilo alamazlar. Direk kilo aldırıcı bir ilaç olmasa da yan etkisi iştah arttıran ilaçlar vardır bunlara sipraktin hapı ve prakten şurubunu örnek gösterebiliriz.

Kilo Aldırıcı Haplara Alternatif Kilo Aldırıcı Doğal Besinler

Kilo Aldırıcı Haplara Alternatif Kilo Aldırıcı Doğal Besinler
Kilo Aldırıcı Haplara Alternatif Kilo Aldırıcı Doğal Besinler

Ben pek hap kullanılması taraftarı değilim o sebeple bu bölümde doğal yoldan kilo aldırabilecek besinlere bir özet geçmek istedim. Kilo aldırıcı haplar iştah açsa da, önemli yan etkileri olabilir. Kilo alacağım diye miskin, tembel, uykucu olabilirsiniz hepinizin bildiği gibi en güzeli sağlıklı bir şekilde kilo almaktır.

İlginizi Çekebilir :   Tiroid bezini nasıl yavaşlatabiliriz? Tiroid bezinin kilo ile olan ilişkisi!

Bu yiyecekleri şu şekilde özetleye bilirim;

 • Simit türü hamur işi yiyecekler
 • Makarna ve türevleri
 • Kuru yemişler, bunlar üzüm kurusu, kayısı kurusu, erik kurusu olabilir.

Bu tür bir tek düze beslenme ile kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.

Kilo Aldırıcı Haplar Tehlikeli Mi

Kilo aldırıcı haplar işe yarıyor mu
Kilo aldırıcı haplar işe yarıyor mu

Sinir sistemine yani beyine etki eden kilo aldırıcı haplar en tehlikeli ama en başarılı sonuç veren kategorideki haplardandır. Bu haplar, tamamen kişinin iştah ve yeme potansiyelini değiştirerek daha doğal yollarla kilo almasını sağlar. Fakat bu haplar internet sitelerinden veya eczanelerden reçetesiz kesinlikle alınmamalıdır.

Kilo Aldırıcı Haplar Tehlikeli Mi
Kilo Aldırıcı Haplar Tehlikeli Mi

Yağ dengesini ayarlayan kilo aldırıcı haplar ise vücuda daha çok protein yollayarak kişinin kilo almasını sağlar. Fazlaca gönderilen proteinler ve aminoasitler karaciğer tarafından yağa dönüştürülür ve vücutta depolanmaya başlar. Bu depolanmaya başlayan yağlar da bir süre sonra kilo alınmasını sağlar. Çoğu kişi bu yöntemle kilo almaya çalışmaktadır.

Karbonhidrat dengesini ayarlayan haplar ise vücuda adeta glikoz bombası gönderir. Fazlaca gönderilen glikoz, vücutta ilk harcanan besin olduğu için hemen harcanmaya başlar. Bu sayede depoda bulunan yağlar ve proteinler etkilenmez. Glikozların fazlası da karaciğer tarafından yağa dönüştürülür, bir çoğu da karın bölgesinde depolanır. Diğer yandan, multi vitamin hapları da kilo aldırmasa da kilo almaya destek sağlar. Verdikleri enerjiyle iştahı artırır ve daha çok yemek yeme isteği sağlar.

( son güncelleme : 13/12/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Diyetisyenin kontrolünde kullanılmalı kesinlikle onu öncelikle belirtmeliyim. Kilo aldırır mı konusuna gelirsek, düzenli kullanımda, uzun vadede kilo aldıracaktır ama kısa vadede bir şey beklemeyin.

 2. İşe yarıyor olabilir.Fakat doktor kontrolü dışında kullanılmasına karşıyım..Sizde en güzel şekilde açıklamışsınız zaten.

 3. Kesinlikle işe yarıyor bir arkadaşım kullandı ve karsılıgını aldı ama bunu doktor kontrolunde yapmak cok onemli.

 4. Kilo almak için hap kullanılmasına son derece karşıyım. Sağlıklı ve düzenli bir beslenme ile kilo alamayacak insan yoktur. Sabah kahvaltıları es geçilmeden sağlam yapılınca, öğlen ve akşam yemekleri atlanmadan yapılınca kilo almamaya imkan yoktur.

  Kilo alma bir matematik denklemidir. Eğer siz yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız. Sağlıklı beslenirseniz sağlıklı, sağlıksız beslenirseniz sağlıksız kilo alırsınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status