• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
iştahımızı açmak için hangi çayları içebiliriz

iştahımızı açmak için hangi çayları içebiliriz

İştah arttırmak için çeşitli besinler kullanılır. Bunlar genelde acı besinlerdir. Bu maddelerin yapısındaki acı mide öz suyunun fazlasıyla salgılanmasını sağlar. Vücut çok daha fazla besine ihtiyaç duyar bunun sonucunda gereğinden fazla besin tüketimiyle kilo alınabilir. Bu acı maddeler mide öz suyunu tetikler ve mideniz kazınmaya daha doğrusu açlık hissi uyanmaya başlar. Peki iştah açmak için hangi çayları içebiliriz gelelim bu sorunun cevabına.

iştah Açmak için Hangi Çayları içebiliriz İnceleme

iştah açmak için hangi çayları içebiliriz
iştah açmak için hangi çayları içebiliriz

İştah açmak için hangi çayları içebiliriz diye soracak olursak ilk olarak bitki verecek olur isek, bunların başında hindiba, karalahana, su teresi, roka, kimyon, acı biber gelmektedir. Çay olarak ise kekik yada zencefil çayı tercih edilebilir. Bu bitkilerin tümü iştahımızı açmakla kalmayacak aynı zamanda bizlere enerji verecektir.

iştah açmak için hangi çayları içebiliriz ne yapabiliriz
iştah açmak için hangi çayları içebiliriz

Yemek yeme isteğinin artmasıyla kişi ihtiyacından fazlasını tüketir. Peki hangi maddeler vücudumuzda bu belirttiğimiz etkileri yaratarak bize kilo alma yolunda yardımcı olur? Özellikle baharatlar iştah açma konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Yemeklerinizde bazılarını içeceklerinizde kullanacağınız baharatlar iştahınızı açacaktır. Kırmızı biber, kekik, zencefil, kimyon, zerdeçal, acı biber bol bol tercih edilmelidir. Bu baharatlar mideyi fazla çalıştırır ve daha çok besin tüketimi sağlar. Yeşil çay ve zencefil kesinlikle önerdiğimiz bitki çayları arasındadır. Burada önemli olan sevdiğiniz sizde sürekli yemek isteği uyandıran besinleri tüketmeniz de fayda vardır. Gördüğünüz üzere iştah açmak için hangi çayları içebiliriz sorumuza yanıt bulduk fakat bundan başka neler yapabiliriz.

iştah Açmak için Hangi Çayları içebiliriz Ne Yapabiliriz

iştah açmak için hangi çayları içebiliriz
iştah açmak için hangi çayları içebiliriz

Kilo almak isteyenlerin yapması gereken en temel şeylerden birisi de sıvı tüketmek olacaktır. Ayrıca bitki çayları, süt ve süt ürünleri, meyve suları kilo almak için gereklidir. Bitki çayları genelde hastayken kullandığımız sıvı besinlerdir. Fakat kendimizi iyi hissettiğimizde içtiğimiz zencefil ve benzeri bitki çayları iştahımızı açar ve daha çok yemek yeriz. Kuşburnu, ıhlamur da tercih edilebilir. Tadı hoşunuza gitmeyebilir fakat bu çayları tüketmek midenizi hızlandırır. Bu çayları şekerle tüketmeniz de kilo almanıza yardımcı olacaktır. Özellikle acı bitki çayları tercih edin.

İlginizi Çekebilir :   Protein Tozları Kilo Aldırır Mı
iştah açmak için hangi çayları içebiliriz
iştah açmak için hangi çayları içebiliriz

Bitki çaylarını özellikle öğün aralarında tercih ederseniz fazladan besin tüketmiş olursunuz. Kendinizi doyurmadan ana öğünleri kaçırmadan tüketeceğiniz besinler  size kilo almada yardımcı olacaktır. Bitki çayları çoğu kişi tarafından zayıflamak için kullanıldığı gibi zayıf kişilerde iştah açmak için de kullanılabilir bu konuda herhangi bir tereddütte kalmayın.  Bu yazımın yanı sıra iştah açmak için hangi çayları içebiliriz ile ilgili birde sizlere video hazırladım, keyifli seyirler. Bu yazıdan farklı olarak iştah açmak için hangi çaylar içebiliriz konusu ile alakalı düşünce ve fikirleriniz varsa lütfen yorumda belirtiniz.

( son güncelleme : 18/10/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. İştah açmak kilo almada önemli faktör zayıfsanız zaten mideniz küçüktür ve isteseniz de fazla yemek yiyemezsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status