• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İçki içmek kilo yapar mı?

İçki içmek kilo yapar mı?

Bu yazımda içki içmek kilo yapar mı konusunu ele alacağım.

Alkol alımı, sosyal hayatın bir parçası olarak görülse de, içerisinde bulunan fazlaca kalori gündelik yaşamda size zorluklar yaşatabilir. Kilo alımı alınan kaloriyle yakılan kalori arasındaki farktan ortaya çıkar. Alkolün kalori değeri çok yüksektir ve özellikle pankreası uyararak yağ oluşumunu tetikler. Alkol yüzünden sentezlenen yağlar daha çok vücudun karın bölgesinde toplanır. Bu yüzden fazla bira içenlerin de göbekleri oldukça büyüktür.

Özellikle alkol oranı yüksek olan içkiler vücutta daha çabuk yağ oluşumuna neden olurlar. Viski, votka, rakı, tekila bunlara örnektir. Kilo sorunu yaşayan insanların bir ortamda alkol alması gerekiyorsa şarabı tercih edebilirler. Özellikle kırmızı şarap ilk tercihleri olmalıdır. Fakat şarapta yağ oranı yüksek bir içkidir fazla kaçırmamak gerekir. İçki içmek kilo yapar mı sorusuna gelecek olursak evet yapar. Bir çok kişi içki içmek kilo yapar mı konusuna içtiğin miktara göre değişir dese de bir kadehten sonrası mutlaka kilo alımını hızlandıracaktır.

İçki içmek kilo yapar mı? Kilo almamak için ne kadar içki içmeli?

Uzmanların uyarısına göre günde en fazla bir kadeh alkol alınmalıdır. Eğer içtiğiniz içkinin alkol oranı %30 ve üzeri ise yarım kadehi geçmemelidir. Yine uzmanların görüşüne göre biranın alkol değeri düşük olsa da en zararlı içkilerden biridir. İçerisinde bulunan yüksek karbonhidrat oranı vücutta hemen kilo alımına neden olur. Bir bardak bira ile bir bardak şekerli su arasında kalori bakımından pek de bir fark yoktur. Sadece alkol almak belli bir noktaya kadar kilo aldırırken, asıl etkenlerden birisi de alkol ile birlikte tüketilen mezelerdir. Bu mezeler daha çok yağda kızartılmış ürünler olduğundan alkol ile birlikte alındığında büyük bir kalori bombası haline gelir. Bu yüzden bu mezelerden de uzak durmanız sağlığınız açısından en doğrusu olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Kilo Almak İsteyenler Öğle Yemeğinde Neler Yemelidir

Bu yazımda içki içmek kilo yapar mı konusuna cevap vermeye çalıştım.

İçki içmek kilo yapar mı konusunda gördüğünüz üzere kilo yapmaktadır. Fakat içki içmek kilo yapar mı dediğimizde bu çok kapsamlı bir konudur. Hangi Alkollü İçkiler Daha Çok Kilo Aldırır?  görmek istiyorsanız, aşağıdaki görsele tıklayınız!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Alkol şimdiye kadar duyduklarıma göre kilo aldırıyormuş.Sizde en güzel şekilde anlatmışsınız..Kilo problemi yaşayanların azaltmaları ya da uzak durmaları gerekiyor.

  2. Alkolün kilo aldırması kalorisindendir ve içince çok kafa giderici olduğun için kilo aldırabilir.

  3. teşekkürler hocam, bizim için faydalı bir bilgi olmuş, başarılarının devamını dilerim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status