• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hipnoz insanı zayıflatır mı

Hipnoz insanı zayıflatır mı

Zayıflama için her gün çok farklı yollar, yöntemler çıkıyor bizde bu yazımızda hipnoz zayıflatır mı konusuna değineceğiz. Hipnoz yöntemi daha çok insanın duyusal sistemlerine etki ederek, yediklerinin aslında ona yettiğini daha fazla yemesine gerek olmadığını anlatan bir sistemdir. İnsanın bilinçaltına yerleştirilen bu bilgiler 3 ayda yaklaşık 10 kilo verilmesini sağlayabiliyor. Ayrıca hipnoz, insanın günlük yaşamda daha sosyal, ılımlı ve anlayışlı olmasını da sağlıyor. Kendini başkasının yerine koyabilme gücünü de artıran hipnoz sadece zayıflamak için değil hayatı daha güzel yaşamak için de sık sık başvurulan bir yöntem.

Hipnoz zayıflatır mı konusuna vereceğimiz cevap evet zayıflatır hemde 3 ayda 10 kiloya kadar verdirebilir. 7 seans ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Burada önemli olan yeme alışkanlıklarınız olup. Davranışlarınıza göre yeme alışkanlıklarınızı düzeltmektir amaç. Mesela sinirlendiğinde gözü görmeden abur cubura sarılan insanlar tanırsınız, işte onların problemi bir davranışa bağlı yemek yeme alışkanlığı edinmiş olmalarıdır.

Hipnoz Zayıflatır Mı 

Hipnoz Zayıflatır Mı 
Hipnoz Zayıflatır Mı

Hipnoz ile zayıflamada kişinin aklına yediği yemekten zevk alarak yediğinin farkına vararak doyum hissi verilerek, yada bazı tatlar bir şeyler ile bağdaştırılarak yapılmaktadır. Çok farklı bir yöntem olup aklınıza inception filmini getirebilirsiniz bu şekilde daha iyi hayal edebilirsiniz. Vücut bazı belirli hislere tat ile reaksiyon verebilir. Mesela bir deyim vardır tuzlu geldi, pahalı olarak kullanılır. Suratı ekşitti, yani suratını bozdu gibi çağrışımlar beyinde yer etmiştir.

İşte bu şekil çağrışımlar ile beyine mesaj verilerek yeme alışkanlıkları değiştirilebilir. Tokluk açlık hissi yada şekerli gıdaları daha az tüketim gibi unsurlar hipnoz ile zayıflama da etken olacaktır.

Hipnoz ile Ne Kadar Sürede Kilo Verilir

Hipnoz ile Ne Kadar Sürede Kilo Verilir
Hipnoz Zayıflatır Mı

Aslında 3 ay gibi kısa bir süre de hipnoz yoluyla kilo verilebilir. Aynı zaman da 7 seans gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde 3 ayda 10 kilo vermek hipnoz ile mümkündür. Başlangıçta kilo verme süreci takip edilir, hasta eğer tedaviye cevap veriyorsa oto hipnoz dediğimiz bir programa dahil edilip 15 günlük aralarda kontrole çağrılır. Daha sonra hasta bu ritme de uyuyorsa 1 aylık süre bazında kontrole çağrılır, 3 ayda 10 kilo vermek hipnoz ile zayıflama da mümkün olacaktır.

Hipnoz zayıflatır mı konusunda en önemli olay kişinin haz ile zayıflamasıdır. Haz duyarak zayıflama sağlanır, 3 ay süresi bittikten sonra kişi isterse devam edilebilir. Fakat burada en önemli konu kazandığınız bu özelliği kullanma ihtiyacı duymanızdır. Burada kişinin bu davranışı sürdürmesi, alışkanlık edinmesi her şeyden evvel bundan haz alma sürecinin devam etmesi çok önemlidir. Bundan sonraki hayatında daha sağlıklı mutlu bir şekilde geçirebilir ve bu alışkanlığı devam ederse kilo almaz.

Hipnoz ile Zayıflama Kimlere Uygulanabilir

Hipnoz ile Zayıflama Kimlere Uygulanabilir
hipnoz zayıflatır mı

Hipnoz zayıflatır mı sorusundan sonra bana en çok gelen konu bu tedavi kimlere uygulanabilir sorusudur. Burada en önemli nokta teşhistir, sonra tedavidir. Yani bir kimsenin hormon bozukluğundan kaynaklanan bir kilo alımı sorunu varsa buna tabi ki hipnoz çare olmayacaktır.

Hipnoz zayıflatır mı konusunda en önemli nokta kişinin yeme alışkanlığıdır. Onu yemeye iten unsurlar nelerdir, ne zaman ne şekilde yer, hayat standardı nasıldır gibi sorulara cevap aranır. Düşünün ki çoğu kişi sinirlendiğinde mutfağa koşar, yada stresli iken sürekli bir şeyler yeme eğilimi gösterir.

Bu eğilimler hipnoz zayıflatır mı konusunda gerçekten son derece önemlidir. Yeme alışkanlığının neyle alakalı olduğunu irdeleyip herhangi bir tedavi yöntemine başlanabilir fakat kişinin ne şekilde ne zaman yediği çok önemlidir. Hırslanmak, kızmak, sinirlenmek yada stres altında olmak bizi ne şekilde ne yemeye itiyor bunları tespit etmek önemlidir.

Hipnoz ile Zayıflama Yönteminde Uzman Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Hipnoz ile Zayıflama Yönteminde Uzman Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
hipnoz zayıflatır mı

Hipnozu herkes yapamaz, buna dikkat etmemiz gereklidir. Hipnozu yapacak kişide aranacak ilk şart hekim olması şartıdır. Aynı zamanda pskoloji eğitimine sahip olması, yani hastaya pskolojik olarak yaklaşmasını bilen birisi olması, bu tür konulara hakim olması gereklidir. Bunlar şu yüzden önemlidir, sizin hangi davranışta yediğinizi çözmesi gereklidir. Klinik psikolog yada pskoloji üzerinde bilgili bir doktor olmasına dikkat etmek gereklidir.

Hipnoz ancak ve ancak bilen bir kişinin elinde koza dönüşecektir, hipnoz zayıflatır mı konusunda diyeceklerimiz bu kadar.

Hipnoz Zayıflatır Mı Neler Yapılmalı

hipnoz zayıflatır mı
hipnoz zayıflatır mı

Hipnoz tedavisi öncesi kişide önce belirli testler yapılır. Eğer kişide hormonal bozukluklar veya organsal bağlamda bir hastalık varsa önce bunun tedavi edilmesi gerekir. Hipnoz kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir. Örneğin tatlıyı çok seven birisine hipnoz uygulanırken bunu daha az yemesi için çeşitli yöntemler uygulanır. Eğer kişi lokmaları çok az çiğneyerek yutuyorsa, onun daha çok çiğnemesi için terapiler uygulanır. Hipnoz aslında kişide beyinsel olarak bir tatminlik sağlar. Normal bir diyet programında diyeti bozarsanız özlediğiniz şeyleri daha çok yersiniz ve kilo almaya başlarsınız. Fakat hipnoz yönteminde beyin uyarıldığı için yenilen besin size yeterli gelecek ve daha fazla yeme ihtiyacı duymayacaksınız. Tek başına da hipnoz yöntemi yeterli olmayabilir. Bu yüzden hipnoz yönteminden sonra mutlaka bi diyetisyenle de görüşüp, size uygun olan diyet programını çıkarmasını isteyin. Porsiyonlarınızı da yavaş yavaş küçültmeye şimdiden başlayabilirsiniz. Hipnoz ancak uzman kişiler tarafından yapıldığında etkili olur. Bu yüzden hipnoz yapacak kişinin psikoloji dalında uzmanlaşmış olduğuna dikkat edin. Hipnoz zayıflatır mı konusu ile ilgili bir de video vereceğim.

( son güncelleme : 17/11/2017 )

İlginizi Çekebilir :   Sıcak Su içmek Zayıflatır Mı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. Hipnoz yöntemi ile zayıflama olayını ilk defa sizin siteden duydum ve internette biraz araştırdım işe yarar sonuçlar elde edildigi söyleniyor forumlarda bu konuyu takip edecegim

  2. Ben inanmıyorum böyle bir şeye metabolizma etkeni baya fark ediyor bazısı yiyor kilo alamıyor bazısı ne yerse kilo yapıyor

  3. İyi akşamlar ben 18 yaşındayım ve 8 aylık bi erkek bebeğim var ben 40 kiloyum doğumdan sonra kansizlik oldu ve çok kilo vermeye başladım çok zayıfladım neredeyse iskelet gibi kaldım diyebilirim bebeğim de emiyo bi an önce kilo almak istiyorum ve bunun için ne yapmalıyım en kısa zamanda nasıl kilo alabirim…

    • Merhaba dilek hanım, sorunuza yanıt vermeden önce ilk olarak söyleyebileceğim şey kansızlık probleminiz varsa ayrıca yeni anneyseniz derhal sağlık ocağına gidip, aile hekiminiz ile görüşmeniz olacaktır, size kan ilacı ve gerekirse B12 vitamin takviyesi yapabilir. Bunun dışında yeni anne olduğunuz için ve halen emzirdiğiniz için sağlıklı beslenmenizde yarar var fakat hızlı kilo almanız için size tahin pekmez karışımını önerebilirim. Özellikle üzüm pekmezi kan yapıcıdır fakat tahini fazla koyunuz, tahinde protein bakımından çok zengindir. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar Allah yardımcınız olsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status