• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir

Hipnoz ile zayıflama yöntemi uzman kişiler tarafından yapıldığında en etkili yöntemlerden birisine dönüşür. Çünkü insanların bilinçaltına inilerek daha fazla yememeleri aşılanır. Bu sayede kişi daha az yemekle daha fazla doyum hissi duyar. Hipnoz ile zayıflama yöntemi herkese uygulanamaz. Öncelikle kilo problemi olan kişiye teşhis konulur, ardından teşhise göre tedaviye başlanır. Eğer kişide herhangi bir hormonel problem varsa önce düzenli ilaç tedavisi veya ameliyat ile o problem giderilir.

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi

Beslenme alışkanlıklarındaki problemler, kişiyi yemeye iten unsurlar araştırılır daha sonrasında hipnoz tedavisine başvurulur. Bu problemler giderildiğinde öncelikle kişinin yemesi gereken şeyler ona güzelmiş hissi verilir. Örneğin kişi hayatında sebzeye çok yer vermiyorsa ve yemeklerde daha çok yağlı ve etli yiyecekler tüketiyorsa, hipnozda kişiye sebzenin iyi bir şey olduğu aşılanır ve kişi artık hayatında sebzeye daha çok yer vermeye başlar.

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır

Bir başka örnek verecek olursak, eğer kişi tatlıyı çok seviyorsa ve ailesinde diyabet hastalığı bulunuyorsa bu kişinin tatlıyı biraz azaltması gerekir. Böyle durumlarda ise beyne az tatlının insana yeteceği aşılanır. Bu sayede kişi artık eskisinden daha az tatlı yemeye başlar ve bunun vücudu için yeterli olduğuna inanır. Ayrıca yeme alışkanlıklarına baskı yapılarak artık daha az porsiyonla doyma sağlanabilir. Bu da insana yemeklerin tadını daha çok alınmasını sağlar. Yemeklerden daha fazla tat almak insanı mutlu eder ve diyet programına uyum oranını da artırır.

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Temel Amacı

Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir Nasıl Yapılır
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir

Hipnoz ile zayıflama yöntemi uygularken önce bir teşhis konuluyor. Sonra tedaviye geçiliyor, tedavide yapılması gereken bir hormonel sorun varsa bu göz önüne alınır. Beslenme durumunda bir sıkıntı varsa, özellikle yanlış besleniyorsa bu göz önüne alınarak bir tedavi belirlenir. Nerede sıkıntı varsa o yönde yardımcı olunur, eğer hormonel, beslenme sıkıntısı yada nelere karşı zaafı varsa ona göre bir çözüm bulunur. Bazı insanlar kızdıklarında çok yerler işte o anlarda ne yiyorsa, yediği şey de kilo yapıcı bir şey ise hipnoz ile zayıflama yöntemi olarak o davranışı değiştirmek amaçlanır.

İlginizi Çekebilir :   Kilo Almak için Günde Kaç Kalori Almalıyız
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir Nasıl Yapılır
Hipnoz ile Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanabilir Nasıl Yapılır

Hipnoz ile zayıflama yöntemi içerisinde yeme alışkanlıklarını değiştirirken daha çok hoşlanacağı şeyler üzerine gidilir o konuda duygu yoğunluğu arttırılır. Mesela tatlıyı sven bir insana mutlaka ailesinde diyabet var mı diye konuşulur, teni kuru olan bir insana tiroit rahatsızlığı konuşulur. Kızdığında veya hırslandığı vakitlerde çok yiyorum diyenlere aslında ağzına alıp çiğnediğinin kızdığı kişi olduğunu empoze etmek lazım. Yeme alışkanlığını tespit edip, besinleri severek yemesine dikkat edilmesi amaçlanır.

 

Hormonel bozukluklar nedeniye kilolu olan kişilere ayrıca farmakolojik destek de sağlanması gerekmektedir. Bu yüzden hipnoz tedavisi öncesinde mutlaka doktorunuzla genel bir test yaptırın.

Daha detaylı bilgi için;

Hipnoz Zayıflatır Mı, Hipnoz ile Ne Kadar Sürede Kilo Verilir için Tıklayınız

( son güncelleme : 06/10/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

14 yorum

 1. Beslenme alışkanlıklarındaki problemler yüzünden bu tip yöntemlerin kullanıldığını ve kısmen işe yaradığını duymuştum.

 2. hipnoz ile kilo sorununu yenecegime hiç emin degildim ama sitenizdeki bu makale biraz olsun inandırdı beni. bir denemek lasım.
  paylaşım için teşekkürler.

 3. Şahsen ben hala hipnoz ile kilo sorunun yenilebileceğine inanmıyorum. Her zaman spor yapmak ve nispeten az yemek gibi doğal yöntemlerle zayıflamış birisi olarak bunu düşünüyorum. Ama tabi belki de bu farklı bünyelerde farklı tepki verebilir. Ancak ben sanıyorum ki kilo vermek tıpkı sigara bırakmak gibi. Önce kafada bitirilmesi gerekiyor.

 4. Hipnozun bilinç altını yöneterek insanı yönlendirdigini biliyordum , lakin kilo kontrolü için kullanılacagı hiç aklıma gelmemişti

 5. Merhaba bu şekilde hipnoz ile zayıflayan insanlara tanık oldum fakat kelepçe taktırıp zayıflayan insanalar daha çok çevremde bir arkadaşım vardı kelepçe taktırdı 130 kg dan şu an 65 kg larda düştü ve tipi bile düzeldi anlatamam zayıflamak kadar güzel birşey yok

 6. insanların bence hipnoz olaya inanmak yerine, zayıflama ya inansalar daha başarılı bir zayıflama süreci geçirebilirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status