• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hangi İçkiler Kilo Yapmaz

Hangi İçkiler Kilo Yapmaz

Günümüzde alkollü içecekler çok sık tüketilir hale geldi. Bununla beraber her besinde olduğu gibi içkilerde de gereğinden fazla tüketim çeşitli rahatsızlıklara ve aşırı kiloya sebep oluyor. Peki hangi içkiler kilo yapmaz bu konuda sizlere açıklamalı olarak bilgiler vereceğim. Bu konuda en çok merak edilen diyet yapan alkol içen bireylerin tüketmesi gereken kalori miktarına göre bir hesap yapması gereğidir. Bu sebeple hangi içkiler kilo yapmaz konusunu enine boyuna incelemeye çalışacağız.

Hangi İçkiler Kilo Yapmaz İncelemesi

Hangi içkiler kilo yapmaz
Hangi içkiler kilo yapmaz

Burada gördüğünüz üzere kalori bakımından kıyaslayacak olursak, mililitresi fazla ve kalorisi en düşük light bira olacaktır. Hangi içkiler kilo yapmaz burada açıkça görülmektedir. Birde burada dikkat edilmesi gereken likör çeşitlerinin mililitreye oranla daha fazla kalori içerdiğidir, likör şekerli bir alkol çeşidi olduğu için kalori bakımından yüksektir.

Peki Hangi İçkiler Ne Kadar Kullanımdan Sonra Kilo Yapmaya Başlıyor

Öncelikle her içkinin bir alkol değeri buna bağlı olarak bir kalori değeri mevcuttur. Alkol oranlarına bakarak genel bir değerlendirmede bulunmamız yanlış olmaz. Bilimsel olarak 1gr alkol 8 kaloriye tekabül etmektedir. Haliyle alkol oranı düşük içkilerden alacağınız kalori daha düşük olacak, yakmak için daha az enerji harcayacaksınız.

Alkol yüzdesi yüksek olan içkilerin hem sindirimi zordur hem de kilo aldırmaya çok daha müsaittir. Bunlara örnek olarak rakı, yıllanmış şaraplar, viski vb. alkol yüzdesi yüksek içkileri gösterebiliriz. Bu tür alkollü içecekleri yanında daha bir çok yiyecekle tükettiğimiz için bizim kalori hesabımız çok daha kabarık olacaktır.

Hangi İçkiler Kilo Yapmaz
Hangi İçkiler Kilo Yapmaz

Örneğin viski içerken olmazsa olmazlarımız vardır. Bunlar çikolata ve çerezlerdir. Alkolü zaten yüksek olan viskiyi bu tür besinlerle tükettiğimizde kilo almak artık çok daha kolay hale gelecektir. Aynı durum rakı için de geçerlidir. Alkol tüketimine dikkat etmek kilo alma konusunda problem yaşayanlar için çok hassas bir konudur. Ne kadar hassasiyet gösterirseniz o kadar rahat edeceksiniz. Aşırı tüketmeyin çünkü aynı hesaba gelecek zararlı çıkan yine siz olacaksınız. İçkinizin yanına her şeyden azar azar koyun. Bu şekilde alkol tüketimini alışkanlık haline getirdiğinizde kilo alma probleminizi çözme konusunda emin adımlar atacaksınız.

İlginizi Çekebilir :   Hacamat Nedir ve Faydaları Nelerdir

Hangi İçkiler Kilo Yapmaz İncelemesi

Hangi İçkiler Kilo Yapmaz İncelemesi
Hangi İçkiler Kilo Yapmaz

Yukarıda görselde de verdiğim üzere light bira mililitreye göre en az kalori içeren alkollü içecek olup, likör ise listenin sonunda yer almaktadır. Hangi içkiler kilo yapmaz konusu ile ilgili birde video yayınlayacağım. Hangi içkiler kilo yapmaz ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

( son güncelleme : 23/11/2017 )

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status