• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelikte Diyet Yapılır Mı ?

Hamilelikte Diyet Yapılır Mı ?

Hamilelikte diyet yapmanız sizin yararınıza olacaktır, hamilelikte kilo vermeye çalışmanız da bir problem yoktur. Ancak hem sizin hem bebeğinizin sağlıklı olması için uygun besinler tüketmeniz gerekmektedir. Bu besinleri önceki makalemizde yazmıştık. Bazı gebeliklerde bebeğiniz doğduktan sonra fazla bir miktar kilo verebelirsiniz.

Hamilelikte Atkins ve South Beach diyetleri çok popülerdir. Yalnız bu diyetlerin fetus üzerine etkileri tam olarak incelenememiştir, bu yüzden bilinmemektedir. Hamilelikte tüm gıda gruplarında dengeli beslenmelisiniz.

 

Hamilelikte Diyet Yapılır Mı

 

Hamilelikte Diyet Yapılır M
Hamilelikte Diyet Yapılır M

 

Hamilelere en çok tavsiye edilen kilo koruma yolu hamile pilatesidir, genelde hamileliğin 3. ayından itibaren doktor izniyle hamile pilatesi yapılabiliyor. Kilo kontrolünün sağlamasının yanında son aylarda ayaklarda oluşan ödemi de engelliyor. Yani son aylarınızda yürüme sıkıntıları çekmeyeceksiniz, ayrıca daha az kilo almanıza da yardımcı oluyor.

Eğer vücudunuzu korumak istiyorsanız, bu tür bir yöntem deneyebilirsiniz, diyetten ziyade daha sağlıklı bir yöntemdir. Hem spor yapıp hem vücudunuzun gücünü koruyabileceksiniz.

 

Hamilelikte Vejetaryen Beslenmek Zararlı Mıdır

 

Hamilelikte Vejetaryen Beslenmek Zararlı Mıdır
Hamilelikte Vejetaryen Beslenmek Zararlı Mıdır

 

Bilindiği üzere sebzelerde de protein bulunmaktadır, bu yüzden siz ve bebeğiniz için yeterli miktarlarda protein ve kalori sağlayan besinler tüketiyorsanız vejetaryen beslenmenin zararı olmayacaktır. Düzgün bir program ile bebeğinizin büyümesi ve gelişmesi için ihtiyacı olan tüm besinleri almanız mümkündür.

 

Hamilelikte Kalsiyum Tüketimi Nasıl Olmalıdır

 

Hamilelikte Kalsiyum Tüketimi Nasıl Olmalıdır
Hamilelikte Kalsiyum Tüketimi Nasıl Olmalıdır

 

Hamilelikte kalsiyum tüketimi çok önemlidir, kalsiyum kemik gelişimi ve güçlü dişler için çok önemlidir. Ayrıca kalsiyum kasların ve sinirlerin düzgün çalışması için çok önemlidir. Hamilelikte karnınızda büyüyen bebeğin kalsiyuma fazlasıyla ihtiyacı vardır. Eğer bebeğinizin ihtiyacı olan kalsiyumu alamazsanız, kemik kütlenizde azalma meydana gelecek, osteoporoz olma riski ortaya çıkacaktır. Çünkü fetus ihtiyacı olan kalsiyumu sizin kemiklerden alacaktır. Osteoporoz olmanız kemiklerinizi zayıflatır ve kemiklerinizin kolay kırılmasına yol açabilir.

İlginizi Çekebilir :   Hamileler Hangi Durumlarda Egzersiz Yapmamalıdır!

Hamilelikte kalsiyum tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir, kalsiyum tüketimi çok önemlidir. Hamilelik sırasında az kalsiyum tüketmek kemik gücünü azaltarak geri kalan hayatınızda Osteoporoz riskini arttıracaktır, hamilelik sırasında da herhangi bir soruna yol açabilir.

Bu yazımızda hamilelikte diyet yapılır mı konusunu irdeledik hamilelik ile ilgili bir çok yazımıza ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status