• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Aloe Vera Krem Nasıl Yapılır

Evde Aloe Vera Krem Nasıl Yapılır

Şimdiye kadar yapılmış olan araştırmalarda kökeni Afrika Kıtası’na dayanan Aleo vera bitkisinin insan cildine olumlu yönde birçok etkisinin olduğu gözlenmiştir. Aloe Vera bitkisi cilt için çok güçlü bir iyileştirme yeteneğine sahiptir.

Bitkinin içerisinde bulunan vitamin, mineral, amino asitler ve mineraller sayesinde cilde iyileştirici bir etki sağlar. Asıl önemli olan bitkinin içerinde bulunan minerallerin insan cildinde oluşan kırışıklıkların oluşmasını ciddi oranda engelleyici özelliklere sahip olmasıdır.

Aleo vera bitkisini herhangi bir özel uğraş gerektirmeden ev ortamında krem formuna dönüştürüp balkonunuzda yetiştirdiğiniz bitkiden bir bakım kremi elde etmeniz mümkündür. Bunu yaparak nasıl yapıldığını bildiğiniz, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan kendi üretiminiz bir krem ile cilt bakımınızı yapmanız mümkün olacaktır.

Evde yapacağınız kremde herhangi bir katkı maddesinin olmasını istemiyorsanız ihtiyacınız olan 2 madde olan limon ve salatalığı da marketlerin organik ürünler bölümünden alırsanız içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan bir krem elde etmiş olacaksınız.

Evde Aloe Vera Krem Yapmanız için Gerekli Malzemeler

 

Evde Aloe Vera Krem Yapmanız için Gerekli Malzemeler
Evde Aloe Vera Krem Yapmanız için Gerekli Malzemeler

 

Yazımıza evde aloe vera krem hazırlamanız için gerekli olacak malzemeler ile devam ediyoruz. Bu malzemeler aşağıda ki gibidir.

  • Aloe Vera yaprağının içindeki jel
  • Yarım limon
  • Yarım salatalık

Aloe Vera Krem Nasıl Yapılır

 

Aloe Vera Krem Nasıl Yapılır
Aloe Vera Krem Nasıl Yapılır

 

Yarım limon, Yarım Salatalık ve yeterli miktarda Aloe vera yaprağının içindeki jeli bir kaba koyup bir blender ile iyice çekin. Daha sonra eski bir krem kabına koyup muhafaza edebilirsiniz.

 

Aloe Vera Krem Ne işe Yarar

Kremin içinde bulunan salatalık cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. Diğer malzeme limon ise cildi arındırma etkisi vardır ve ham maddemiz Aloe Vera bitkisinin de kırışıklık oluşumunu engellemesi ve ciltteki lekeleri iyileştirme etkisiyle yapmış olduğumuz krem özellikle cilt yaralarında ve yanıklarda gözle görülür bir etki sağlamaktadır. Kreme herhangi bir koruyu madde katmadığımız için yapmış olduğunuz kremi en fazla 3 gün kullanabilirsiniz ve mutlaka buzdolabında muhafaza ediniz.

İlginizi Çekebilir :   Hpv Tedavisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status