• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
En iyi Egzersizler Harvard Üniversitesi Açıkladı

En iyi Egzersizler Harvard Üniversitesi Açıkladı

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doktor I-Min Lee’ye göre insan vücudu için en iyi egzersizler çalışmasında 5 adet sağlık için faydalı egzersiz açıklandı. Bu 5 adet egzersiz insan vücuduna iyi geliyor, yani kilo kaybının yanı sıra kas ve kemik yapımına katkı sağlıyor. Aynı zamanda kalp ve beyine fayda sağlıyor. Peki hangi sporlar sağlık için en iyi egzersizler olarak nitelendirilebilir. Tek tek sizler için ele aldık.

En iyi Egzersizler Yüzme Sporu

en iyi egzersizler yüzme sporu
en iyi egzersizler yüzme sporu

Arkadaşlar her doktor size tavsiye etmiştir, özellikle diyetisyenler çok tavsiye ederler yüzme sporunu, peki bu sporu nasıl uygulamak gerekir. Doktor Lee’ye göre en iyi egzersizler arasında gösterilen yüzme sporunu 30-45 dakika arası yapmak gerekiyor. Bildiğiniz üzere yüzme sporu vücuttaki hemen hemen tüm kasları çalıştırıyor. Ayrıca yüzme sporunun en güzel özelliği düzenli yapıldığında kronik rahatsızlıkları ve bir çok rahatsızlığı önlediği.

En iyi Egzersizler Arasında En Kolayı Yürüyüş

en iyi egzersizler yürüyüş
en iyi egzersizler yürüyüş

Yürüyüş sporu da en iyi egzersizler arasında yer alıyor, her gün yürüyoruz diyebilirsiniz, fakat tempolu yürümek normal yürüyüşe göre daha çok fayda sağlıyor. Obezite ile mücadele de en çok öne çıkan egzersiz olan yürüyüş, her gün en az 20 dakika vakit ayrılmalı. Ayrıca en temel yaşama faaliyetlerimizden birisi olan yürüyüşün uzun yaşamın sırrı olduğu belirtiliyor.

Güçlendirici Antrenmanlar Kas Geliştirme

en iyi egzersizler ağırlık

Tabi ki bu konuda en iyi egzersiz diye tabir edebileceğimiz sporların başında kas geliştirmeye yarayan güç arttırıcı antrenmanlar geliyor. Bu egzersizler vücuttaki fazla yağın yakılması ve kas kütlesinin arttırılması için gereklidir. Bu egzersizler kas arttırmasının yanı sıra kemikleri de güçlendiriyor. Evde yada salonda hafta da iki defa düzenli yapılmasında fayda vardır.

Kegel Egzersizleri ile Pelvik Kasları Güçlendirin

Kegel egzersizleri bir çok kişi tarafından bilinmemektedir. Bu egzersizi farklı bir yazımda açıklayacağım. Yaşlanma, hamilelik yada aşırı kilo alma gibi unsurlar pelvik kaslar güçsüz duruma gelmektedir. Pelvik kasları eski haline döndürmek için kegel egzersizleri yapılmalıdır. Yeterli sıkılığa ulaşana kadar günde 4 yada 5 defa yapılması önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Günde Ne Kadar Potasyum Alınmalı

Kegel Egzersizi Nedir ve Nasıl Yapılır Konusu Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nefes Egzersizi Tai Chi 

 

en iyi egzersizler tai chi

En iyi egzersizler arasında sonuncusu tai chi egzersizi ise bir nevi nefes egzersizi olarak literatüre geçmiştir. Bu egzersiz her yaştan insan için uygundur, herkes yapabilir. Bu egzersiz uzak doğudan geliyor, Çin’de ortaya çıkan bu egzersizin asıl amacı yavaş hareketler ile vücutta kas yapımını desteklemektir. Ana mantık ise yaşlandıkça kaybetmeye başladığımız vücut dengesini tekrar sağlamak.

Sizler için en iyi egzersizler arasında 5 adet egzersiz verdik. Önerilerinizi yoruma yazabilirsiniz. Ayrıca birde video yayınlayacağım, iyi seyirler.

Tai Chi Nedir ve Nasıl Yapılır için Tıklayınız

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi için Tıkla!

Summary
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status