• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
En İyi Bebek Arabası Hangisidir

En İyi Bebek Arabası Hangisidir

Bu yazımı bebek arabası markalarının çoğalması ile birlikte gelen kararsızlığınızı bir nebze hafifletmek için yazdım. Yazımda bir çok bebek arası markasına yer vereceğim ve kriterlerinize göre en iyi bebek arabası bu vereceğim markalardan seçebilirsiniz. Bende tüm bu markaları ve kalite fiyat paritesini değerlendirerek bir seçimde bulundum. Bu yazıyı yazmama vesile olan ise e-bebek mağazasında gittiğimde sabırla usanmadan bana bebek arabalarının özelliklerini anlatan bir satıcı oldu. Umarım sizi sıkmayan bir yazı olur ve yazı sonunda seçiminizi yapabilirsiniz.

En İyi Bebek Arabası Nasıl Seçilir

En İyi Bebek Arabası Nasıl Seçilir
En İyi Bebek Arabası Nasıl Seçilir

Bildiğiniz üzere bir çok marka mevcut, herkes bu konuda bir şey söylüyor ve seçtiği markayı yeriyor yada övüyor. Klişe olacak ama bence en iyi bebek arabası sizin beklentilerinizi karşılayan, tam olarak beklentinize cevap veren arabadır. Yani şöyle söyleyeyim bir çok tarz bebek arabası var. İlk olarak bu tarzları sizlere anlatacağım. İlk olarak size yakın gelen tarzı seçmelisiniz. Bir de nerede, ne şekilde kullanacağınız çok önemli, tabi en önemlisi de cebinizi düşünüp düşünmediğiniz.

Bebek arabasını ne şekilde kullanacağınız çok önemlidir. Arabanızın büyüklüğü, küçüklüğü, bebek arabasını kullanacağınız yerler, bebek arabasının ağırlığı en iyi bebek arabası seçiminde büyük rol oynayacaktır.

Bebek Arabası Türleri

Bebek Arabası Türleri
en iyi bebek arabası

Bu yazıda bebek arabası türlerine uzun uzun girmeyeceğim sadece bilmeniz gereken noktaları anlatacağım. Detaylı olarak bilmeyenler için farklı bir konu da bebek arabası türlerine değineceğim. 6 adet bebek arabası türü var ve bu yazıda anlatacağım bebek arabaları için 3’üne hakim olmanız yeterli.

 • Standart bebek arabaları yıllardır sokaklarda gördüğünüz, eski model tiptir. Muhtemelen sizlerde bebekken bu tarz arabalar da taşındınız. Bebeğin oturduğu yerde suluk, oyuncak tarzı gereçleri koymak için masaya benzer bölüm bulunur. Ayrıca güneşlik ve arabanın altında bir bebek çantası tarzı şeyler koymak için bölüm bulunur.
 • Travel sistem bebek arabaları 3’ü bir arada yada 2’si bir arada gibi seçeneklerle sunulan kompak modellerdir. Bunlara akıllı bebek arabaları da diyebiliriz. Bu tarz seyahat sistem bebek arabaları nescafe 3’ü 1 arada gibidir. Yani bebek arabası ile birlikte puset ve araç koltuğu, taşıma çantası gibi ekstralarla birlikte alıyorsunuz ve bu ekstraları bebek arabasına dahil edebiliyorsunuz. Bu çok fonksiyonlu sistemin dezavantajı ve avantajlarını anlatacağım.
 • Şemsiye tipi bebek arabaları ise pratik bir çözümdür, kolay katlanır yapısı ile bagaj dostudur. Bu tarz bebek arabaları katlanıp şemsiye gibi göründüğünden dolayı bu ismi almıştır. Ülkemizde genelde baston tipi bebek arabası olarak bilinir.
 • Üç tekerlekli bebek arabaları ise uzun soluklu yürüyüşlerde ve bozuk yollarda kullanmak amaçlı tasarlanmış bebek arabasıdır. Tekerleklerinin büyük olması ve 3 tane olması bu tarz engebeli yollarda ve uzun yürüyüşlerde kullanıcıya avantaj sağlar.
 • İkili yada üçlü bebek arabaları, daha çok ikizler için kullanılsa da yaş farkı 1-1.5 yaş arası olan kardeşler içinde ideal bir seçim olmaktadır. Nitekim yaş farkı küçük iki çocuğunuz varsa pratik bir sistem olacaktır.
 • Bebek arabası iskeleti içeren bebek arabaları ise kullanıcının tercihine göre tak çıkar sistemine dayanan bir bebek arabası olup yer tasarrufu elde etmek için tasarlanmıştır. Travel bebek arabasına benzeyen bu bebek arabalarında, bebek arabası iskeleti satılır ve üstüne puset gibi araçları siz alırsınız ve monte edersiniz.

Bu yazdığım 6 modelden son 3 tanesi çok kullanılan modeller değildir. Standart bebek arabası, travel bebek arabası ve baston tipi bebek arabalarını bilmeniz yeterlidir.

En İyi Bebek Arabası Tavsiye

En İyi Bebek Arabası Editör Tavsiyesi
en iyi bebek arabası

Şimdi sizlere kendi deneyimlerim üzerine en iyi bebek arabası seçmeniz için nasıl bir yol izlemenize dair tavsiye vereceğim. Fakat yanlış anlaşılmasın en iyi bebek arabası göreceli bir konu olduğu için, kendi en iyi bebek arabanızı bu tavsiyelerden yola çıkarak bulacaksınız.

Bebek arabası seçerken iki farklı yok izleyebilirsiniz. Travel sistem bebek arabası seçip puset derdinden kurtulabilirsiniz. Yada standart bebek arabası alıp bir süre idare edip kaliteli bir şemsiye tipi bebek arabasına geçiş yapabilirsiniz.

6 farklı çeşit bebek arabası verdim, şimdi bu seçenekleri indirme vakti. İki ihtimaliniz var ya Travel (Seyahat) bebek arabası alacaksınız ve bu bebek arabasının özelliği olan puset, bebek taşıma aparatı, araba koltuğu gibi özelliklerden faydalanacaksınız. Yada standart bebek arabaları alıp 6 ay sonra şemsiye tip bebek arabasına geçiş yapacaksınız. Şöyle bir ihtimaliniz de var, erkeklere mantıklı gelen fakat bayanların hoşlanmadığı bir ihtimal. 6 ay boyunca hiç bebek arabası almayacaksınız ve 6 ay sonunda kaliteli baston bebek arabası alıp işi ucuza bağlayacaksınız. Bu ihtimal kışın doğan bebekler için geçerlidir, yani bebeğiniz ekim sonu doğdu zaten bahara kadar çok nadir dışarı çıkaracaksınız ve 6 ayı bir şekilde arabasız atlatacaksınız.

İlginizi Çekebilir :   Kornea Hastalıkları ve Kornea Nakli

Şimdi ilk seçenek de en büyük sıkıntı seyahat bebek arabaları çok pahalı fiyatlara satılıyor. İkinci ihtimal biraz daha ucuz görünse de şemsiye bebek arabaları çok sorunlu oluyor, çok çabuk bozulabiliyor. Yazının ilerleyen kısımlarında en iyi baston bebek arabası tavsiyesinde bulunacağım.

Bebek Arabası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Şimdi kabataslak bir şekilde bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerden bahsedeceğim. Daha sonrada marka marka bebek arabalarını inceleyeceğim.

 • Bebek arabası içerisinde kullanılan kumaş özellikle bebeğinizin rahat etmesi için çok önemlidir. Bebek arabası kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır, her türlü ihtimali göz ardı etmemelisiniz, bebeğiniz arabaya kusabilir.
 • Bebek arabasının mutlaka güneş yada rüzgar koruyucu bir paneli olmalıdır. Ayrıca bu güneş yada koruyucu panelden bebeğinizi görebileceğiniz şeffaf bir yer olması da önemlidir. Bu koruyucu kapattığınızda bebeğinizi izleyebilmeniz gereklidir.
 • Bebek arabasının itme kolunun ayarlanabilir olması eşinize ve size rahatlık sağlar. Farklı boylarda kişiler kullanabilir.
 • Arabanın içinde koruyucu bir bar yada emniyet kemeri mutlaka bulunmalıdır.
 • Bebek arabasının alt bölümünde file yada bir gözenek olması, bebekle ilgili çanta ve gereçleri buraya koya bilmenize imkan tanır.
 • Bebek arabasında ayak destek ünitesi de önem taşır, çocuğunuz büyüdüğünde böyle bir üniteyi kullanabilecektir. Aksi halde ayağı havada kalır ve böyle bir durum zaman zaman bebeği rahatsız edebilir.
 • Bence en önemli nokta da kolay açılıp kapanabilme olayıdır. Çünkü her zaman eşiniz yanınızda olmaz tek başınıza yürüyüşe çıktığınızda arabadan indirebilecek ağırlığı düşük ve kolay açılabilen bir bebek araba olması çok önemlidir.
 • Ayrıca alacağınız markanın servis koşullarını, değişim garantisini ve garanti koşullarını mutlaka araştırın.

En İyi Bebek Arabası Markaları

Şimdi gelelim markaları basit bir incelemeye yatırmaya, tanıdık bilindik markaları fiyat kalite açısından değerlendirip yazı sonunda editör yorumu altında kendi düşüncelerimi dile getireceğim. Konu içerisinde stokke xplory, mima xari, maxi cosi mura 3, bugaboo, peg perego, concord, chicco, kraft, qunny, inglesina zippy, jane rider, graco, camelon, maclaren, joie, mamas papas, casual gibi bebek arabası markalarını incelemeye çalışacağım. Gerek nette bulduğum kullanıcı yorumları olsun gerekse kendi görüşlerim ile birlikte bu bebek arabası markalarını yorumlayacağım.

Stokke Xplory Bebek Arabası

Stokke Xplory Bebek Arabası
en iyi bebek arabası Stokke Xplory

Her annenin hayalini kurduğu bir bebek arabasıdır stokke xplory bebek arabası, bu kadar iddialı konuşuyorum ama onu görünce sizde böyle düşüneceksiniz. Norveç üretimi bu araba, en pahalı bebek arabaları arasında yer alıyor. Kuşkusuz kalitesi sağlamlığıyla travel sistem bebek arabalarının en iyileri arasında yer alan bu araba fiyatı ile cep yakıyor. 5’i bir arada ve 3’ü bir arada sistemler ile satılıyor. Bebek puseti, port baby ünitesi, tam yatma özelliği olan ünitelerini ekstra şekilde alabiliyorsunuz.

Fakat yüksek maliyeti düşük bütçeli aileler için önereceğim bir bebek arabası değil. Stokke Xplory bebek parası çok parası olanlar için, ben kendi bütçeme göre konuşuyorum. Bu sebeple bu bebek arabasını elemek zorunda kaldım. Şöyle düşünebilirsiniz bu sistemlerin hepsini ayrı ayrı almaya kalksak yine pahalı olacak diye ama yinede çok fark oluşuyor. Kaliteden ödün vermeyen ve cebini düşünmeyenler için stokke xplory bebek arabası güzel bir tercih. Linkin üstüne tıklayarak detaylı incelememe göz atabilirsiniz.

Bugaboo Bebek Arabası İncelemesi

Bugaboo Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Bugaboo bebek arabası ise dünyanın en çok tercih edilen bebek arabası modellerinden birisi, özellikle puset modelleri ülkemizde çok beğeniliyor. Öne çıkan iki modeli var bu yazımda bu ikisine biraz değineceğim. Ülkemizde Bufallo ve Cameleon modelleri ile öne çıkıyor. İlk olarak cameleon 3 modelinden bahsedeceğim. Bugaboo cameleon 3 modeli aynı stokke xplory niteliğinde bir bebek arabası yine fiyatı ile cep yakan bir model.

 • En önemli özelliği bebeğinizi 17 kiloya kadar taşıyabiliyor olması.
 • Sadece alüminyum şase 9,6 kilo, bu oldukça düşük bir rakam ve katlandığında ki ölçüleri ise gayet makul.
 • Kapanıp açılmasının kolay olması ile de dikkat çeken bir model.
 • Oturma ünitesi aynı zamanda port bebe olarak kullanılabilmesi en önemli özelliklerinden bir tanesi.
 • Oturma ünitesini iki taraflı olarak kullanmak mümkün, yani dilerseniz çocuğunuzun duruşunu size bakacak hale getirebilirsiniz.
 • Süspansiyon ayarının olması ve 4 kademeli olması ise çok büyük bir avantaj. Kaldırımda giderken sarsılmaları önlüyor.
İlginizi Çekebilir :   Tek Besin Diyeti Nedir | Nasıl Yapılır |10 Günde 6 - 8 Kilo Verme

Şimdi gelelim bufallo modeline, bu ürünün  şu anda standart bebek arabası şeklini ülkemizde satıyorlar. Fakat katlanabilen bufallo modeli de var buna dikkat. Standart bebek arabası modeli çok yüksek rakamlara satılmıyor.

 • Bufallo modeli 12 kilo ağırlığında bir model ve bu yüksek bir rakam.
 • Bu modelin oturma ünitesi büyük ve tüm eşyalarınızı taşıyabilecek geniş bir sepete sahip.
 • Tek parça olarak katlanabilmesi de en büyük avantajı.
 • Tekerlekleri diğer bebek arabalarına göre çok büyük, kaldırımlarda çok avantajlı bir bebek arabası.

Standart bugaboo bufallo modelinden bahsetmiyorum, katlanan modelden bahsediyorum bu belirtmek isterim. Bu model Bugaboo’nun en pahalı modeli olsa da cameleon 3 modeli bana göre daha avantajlı bir model.

Mima Xari Bebek Arabası İncelemesi

Mima Xari Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek maması

Tarz ile dikkat çeken mima xari bebek arabası İspanyol üretimi, en büyük artısı ise bebeğiniz 19 kiloya kadar olan taşıma kapasitesi.

 • Oturma ünitesi port bebe olarak kullanılabiliyor, daha doğrusu port bebeye dönüştürülebiliyor.
 • Koltuk için 2 farklı yükseltme ayarı söz konusu.
 • İkili bebek arabasına dönüşen özelliği, diyelim 1 yıl sonra bir bebeğiniz daha oldu 2 çocuğu da bu araba ile taşımanız mümkün.

Fiyatı emsallerine göre daha ucuz, üstte yazdığım üst klasman bebek arabalarına benzer özelliklerde bir model düşünüyorsanız mima xari bebek arabasını inceleyebilirsiniz.

Kraft Twist Bebek Arabası

Kraft Twist Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Ülkemizde üretilen bir marka olması ile öne çıkıyor. Fiyatı üst klasmanların yarı fiyatında diyebilirim, travel sistem bebek arabası olma özelliği taşıyor fakat 2 aparatı bulunuyor. Bu modeli ben kullanmadım fakat nette gördüğüm yorumlara dayanarak yazmak istiyorum.

 • Kumaş kalitesi iyi değil.
 • Tekerlekleri iyi sayılır.
 • Bebek arabasının altında ki taşıma sepeti oldukça geniş.
 • Kullananlar arasında çocuğun şaseden kaydığına dair yorumlar var.
 • Ağırlığı 12.3 kilo bu bir bebek arabasına göre yüksek bir rakam.
 • Taşıma kapasitesi ise 15 kilogram.

Chicco Bebek Arabası

Chicco Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Chicco’yu bilmeyen tanımayan yoktur. Yılların markası olan bir araba, fiyat kalite kıyaslaması yapacak olursak bana göre chicco trio travel sistem bebek arabasının satış fiyatı çok yüksek. Bu fiyata daha üst segment modeller bulmak mümkün. Fakat çok fazla inceleme şansım olmadı, yine de siz bilirsiniz.

Concord Neo Bebek Arabası

Concord Neo Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Concord neo bebek arabası da, en iyi bebek arabası konusunda incelediğimiz modeller arasında orta segment bir bebek arabası, tıpkı kraft gibi 2 aparatlı travel sisteme sahip bir araba. Fakat concord markası için yapılan yorumların çoğu olumlu, fiyat kalite paritesinde karşılığını veriyor yönünde yorumlar var.

 • Amortisörleri iyi, manevra kabiliyetinin çok iyi olduğu yönünde olumlu yorumlar var.
 • Şase malzemeleri gayet kaliteli.
 • Ayak uzatma kısmı ayarlanabilir özellikte, yani bebeğinizin boyu uzadığında ayarlamanız mümkün.
 • Oturma ünitesi 3 farklı ayara sahip, yatabiliyor. Yatabilmesi yeni doğan bebekler için çok önemli.

Bu ürünü almadan önce lütfen deneyiniz, özellikle sürüş keyfi olarak değerlendiriniz. Çünkü yine yüksek fiyatlara satılan bir üründür.

Peg Perego Bebek Arabası

Peg Perego Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Amerika menşeili bu ürün çeşitli bebek arabaları ile öne çıkıyor. Şemsiye tipi bebek arabaları ve travel sistem bebek arabaları olan peg perego markası ayrıca puset gibi bir çok bebek aracı satıyor. Çeşitli fiyatlarda çeşitli ürünler sağlasa da bana travel sistem bebek arabaları çok fazla geliyor, yazı başında belirttiğim 2 model bu fiyatları gözden çıkarsam benim tercihim olabilirdi. Kışı düşünerek yaptıkları bebek arabası kılıfları çok güzel. Bunun yanı sıra şişme lastikleri ile, uzayan ve ayarlı kolları ve kolay açılıp kapanabilmesi ile öne çıkan bir ürün olarak göze çarpıyor.

Jane Rider Bebek Arabası

Jane Rider Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Nette gördüğüm an dikkatimi çekti, Jane Rider markası da çok tavsiye edilen markalar arasında. Bu modeli bizzat görmesem de size kullanıcı yorumlarından bahsetmek istiyorum. Daha çok concord segmentinde bir marka olarak yansıtılmış, zaten görünüşleri de kalitesi de benzer özellik taşıyor.

 • Kol ayarı bulunuyor, koldan lastik sabitleme özelliği var.
 • Ayak uzatma aparatı ayarlanabiliyor.
 • Amortisörlü yaylı lastiklere sahip.
 • İki adet kılıfı var ve puflu olması bebeğinizin konforu açısından çok önemli.

Graco Bebek Arabası İncelemesi

Graco Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Ülkemizde nedense düşük bütçeli modelleri satılmakta. Bu markanın travel sistem bebek arabası gerçekten çok övgü alıyor, tıpkı stokke xplory bebek arabası gibi çift taraflı kullanılabiliyor. Amerika’da üretilen bir marka ve oldukça hafif, düşük segmenterini maddi imkanı yüksek olmayanlar için önerelim.

İlginizi Çekebilir :   Anne Sütü Nasıl Çoğaltılır

İnglesina Zippy Bebek Arabası

İnglesina Zippy Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Rahat kullanımı, kolay açılıp kapanması ile bilinen inglesina zippy bebek arabasının ülkemizde genelde şemsiye tip modelleri satışa sunuluyor. Güvenli ve kaliteli bir marka olarak öne çıkıyor.

Maclaren Bebek Arabası İncelemesi

Maclaren Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Gelelim şemsiye tip modellerden en beğendiğim markaya, zaten adı da kaliteyi gösteriyor. Yazı başında e-bebek satıcısı ile görüştüğümü söylemiştim. Bu marka hakkında ve şemsiye tipi bebek arabaları hakkında tavsiyeleri oldu. Öncelikle tasarruf etmek isteyenler için tasarlanmış bir bebek arabası bana göre, bilindiği üzere şemsiye tip modeller çok katlandığı için çok bozulma vakası ile karşılaşılıyor.

Maclaren baston tipi bebek arabası türünün belki de en iyi bebek arabası, gerçekten çok kaliteli bir malzemeden yapılmış, fiyatından da anlayacağınız üzere, şimdi gelelim bu pahalı ürünü alarak nasıl kar edebilirsiniz.

Arkadaşlar çoğunuz bu üstte yazdığım bebek arabalarını 1 yıl kullanacaksınız. Çünkü çok hantal ve ağır modeller, araba bagajında taşımak tabiri caizse tam bir ölüm. Eğer suv tipi arabanız yoksa, bagajınızda çok problem yaratır. Bu sebeple büyük ihtimalle bir zaman sonra şemsiye tip bebek arabalarına dönersiniz.

İşte bu nokta çok önemli, bebeğiniz 6 aylık olmadan bu modelleri kullanamazsınız. Tasarruf derken sabırdan bahsediyorum bebeğiniz 6 aylık olana kadar bir bebek arabası almazsınız ve 6 aylıkken şemsiye tipi bebek arabası alıp işin içinden sıyrılırsınız. Tabi ki bu tercih meselesi.

Maxi Cosi Bebek Arabası

Maxi Cosi Bebek Arabası
en iyi bebek arabası

Bu modeli de bizzat netten araştırmalarım sonucu yorumlara dayanarak yazıyorum. Çok beğenilen, çok tutulan bir model değil iyi araştırmanızı öneririm.

Joie Bebek Arabası İncelemesi

Joie Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Joie markası şu anda piyasada çok yaygın kullanılan bir model, açıkçası sokaklarda çok görüyorum. Güzel modellere sahip özellikle lietrax modeli çok hoş, fiyat kalite paritesi de diğer modellere göre avantajlı. Özellikle e-bebekte satıcı bu modeli öve öve bitiremedi fiyatı dolayısı ile, bu markanın bir çok markadan iyi olduğunu ve çok fazla ürünlerinin garantiye geri dönmediğini belirtti. Joie bebek arabasını incelemekte fayda var.

Casual Cadillac Bebek Arabası İncelemesi

Casual Cadillac Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Casual Cadillac yerli bir malı bir araba olup, yine joie segmentinde bir marka olmakla beraber son zamanlarda çok tercih ediliyor. En büyük dezavantajı 12 kilo ağırlığa sahip olması fakat kullanıcıların geri dönüşleri genelde olumlu.

Mamas Papas Bebek Arabası İncelemesi

Mamas Papas Bebek Arabası İncelemesi
en iyi bebek arabası

Son olarak bizzat incelediğim ve kaliteli izlenim bırakan mamas papas bebek arabasına değinmek istiyorum. Bu marka en çok concord ile kıyaslanıyor, fiyat olarak çok yakınlar.

Özellikle Mamas Papas Armadillo Flip modeli çok hoş özellikler taşıyor. Bence 2000 üstünü biraz geçebilirseniz ilk tercihleriniz arasında yer almalı bu model, mutlaka bu modeli inceleyiniz.

 • Diğer bebek arabalarına göre çok hafif 8.5 kilo.
 • Kolay katlanabiliyor ve katlandığında yer kaplamıyor.
 • Oturma ünitesi çıkabiliyor ve ters takılabiliyor.
 • Plastik ve metal aksamları kaliteli ve malzemesi çok sağlam.

Bu marka çok kaliteli bir marka ve fiyat olarak da 2000-3000 aralığında modelleri ile dikkat çekiyor, incelemenizi tavsiye ederim.

En İyi Bebek Arabası Editör Tavsiyesi

En İyi Bebek Arabası Editör Tavsiyesi
en iyi bebek arabası

Benim size tavsiyem ilk önce gidip düşündüğünüz modeli yerinde görün, kullanın, katlayın içinize sinerse alın. Tabi ki yazdıklarım ve kullanıcı tavsiyeleri önemli fakat sizin ürünü nerde ve ne zaman kullanacağınız daha önemli. Mesela çok toplu taşıma kullanırsınız böyle bir durumda büyük tekerlekli bir bebek arabası daha çok işinize yarar.

En iyi bebek arabası seçimi sizin kararlarınıza göre değişse de benim size tavsiyem ya 1250 TL altı bir bebek arabası alın yada 2500 üzeri kaliteli bir bebek arabası bakın ara segmentleri o kadar tavsiye etmiyorum. En azından riski yüksek düşük segment aldığınız bebek arabası bozulduğunda tekrardan yenisini alabilirsiniz.

SUV araçlara sahipseniz bagajınızda yer boldur, arabanın katlanması sizin için önemli olmayabilir. Sürekli bebeği gezdirmeye eşinizle çıkıyorsanız bebek arabasının ağırlığı sizin için sorun olmayabilir. Bu konular bebek arabası seçimi yaparken çok önemli. Yani demek istediğim tam olarak dört dörtlük bebek arabası yerine ihtiyaçlarınız, imkanlarınız dahilinde bebek arabası almanız. Sonuçta hepimiz çocuk olduk ve iyi kötü ucuz bebek arabalarına bindik.

Kendinizi şu marka şu model diye şartlamak sizi mutsuz eder. En iyi bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler bunlar. En iyi bebek arabası yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sorunu Nasıl Giderilir için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status