• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Diyet programları çok çeşitli olmak ile beraber her insan da aynı etkiyi gösterir mi konusu tartışılır. Çünkü bir kere her insanın metabolizması diğerlerine göre farklılık gösterir. Genelde diyet programlarının mantığında kalori bazlı hesap yapılır. Bu mantığa göre günlük yakabileceğiniz kalori miktarının yediğiniz kalori miktarından fazla olması hedeflenir. Bu şekilde bir beslenme ile zaten kilo vermeniz kaçınılma olacaktır.

Ancak bilinen bir yanlış her diyet her insanda aynı etkiyi göstermez. Çünkü metabolizma hızınız diğer insanlara göre oldukça düşük yada oldukça yüksek ise, buna bağlı olarak kilo verirsiniz hatta belki hiç veremezsiniz. Bu sebeple zaten piyasa da bir çok diyet türü bulunmaktadır.

Her Diyet Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi ana
Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Birçok diyeti deneyenler bilir. Çoğu diyet kendisine etki etmez fakat bir başka insanın kilo vermesine çok yardımcı olur. Bunun açıklaması basittir. Her metabolizma farklıdır. Sindirme enerji elde etme, depolama değerleri her insanda farklılık gösterir. Peki bu her insana ayrı diyet hazırlanmalı anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Yapmanız gereken vücudunuzu iyi tanımak ve uzman birinden yardım almak.

Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Öncelikle besinlerin insanlara etkilerinden bahsetmekte fayda var. Her besin insanlara aynı etkiyi yapmaz. Birine sağlıklı gelen bir besin başka birine metabolizma sonucu rahatsızlık verebilir çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durum gıda zehirlenmesine kadar gidebilir. Özellikle alerji konusunda besinin etkileri dakikalar içinde ortaya çıkar. Bu da o besini bir daha almamanızı gerektirir. Örneğin; sütün sindirimi bazı bireylerde tamamlanamaz bağırsaklarda emilimin olmaması çok büyük rahatsızlıklara yol açar. Bu insan için diyetinde süt bulundurmak doğru olmaz. Fakat böyle bir problemi olmayan insan diyetinde günde 1 bardak sütü tüketebilir.

Diyet Programları İle İlgili Sorunlar

Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi
Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Ne tür besinlere karşı alerjinizin olduğunu çeşitli tıbbi testlerle öğrenebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir besin listesi hazırlayarak diyetinizi çok daha uygun bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kendinizi tanıdıkça ve yediklerinize dikkat ettikçe size uygun diyetler olumlu sonuç verecektir. Önemli olan başlangıçta iyi bir rehberle yola çıkmaktır. Bu da sağlıklı bir diyetle mümkündür.Uzman yardımıyla hazırlayacağınız bir diyetin size faydası çok büyük olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Tiroid bezini nasıl yavaşlatabiliriz? Tiroid bezinin kilo ile olan ilişkisi!
Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi
Diyet Programları Her İnsanda Aynı Etkiyi Gösterir Mi

Unutmayın fazla kilo bir sağlık sorunudur ve bu çözmek için her rahatsızlığınızda olduğu gibi bir uzmana başvurmalısınız. Diyet programları her insanda aynı etkiyi göstermez dedikten sonra sizlere bir kaç diyet önereceğim, umarım içlerinden birisi işinize yarar.

( son güncelleme : 11/12/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. herkes kendi hayat tarzına uygun olan diyet proğramını seçmeli çünkü bünyenin ihtiyaçları ve herkesin metabolizması birbirinden farklı

  2. Bence herkese göre ayrı bir diyet listesi olmalı her bünye aynı diyet aynı şekilde etki göstermeye bilir.

  3. Her insana aynı diyet uygulanmaz öyle olsaydı diyetisyenler 5 tane diyet planı yapardı herkes onu uygulardı.

  4. vücuttaki yağ oranının etkisi olduğu gibi metabolizma hızı da etkilidir. o yuzden her diyet programı her kişiye eynı etkiyi göstermez.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status