• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ceviz Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Ceviz Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Ceviz, faydaları üzerine uzun yıllardır araştırma yapılan besin maddelerinden biridir. Bilinen birçok faydasının yanı sıra, kilo kontrolü üzerinde olan iyi etkileri, günümüzde ceviz suyu diyetinin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Ceviz suyu diyeti son zamanlarda sıkça kullanılan ve işe yarayan kilo verme yöntemlerinden biridir.  Pek çok kişinin memnun kaldığı, Canan Karatay, Ahmet Maranki gibi uzmanların onayladığı bir yöntemdir. Ancak her konuda olduğu gibi ceviz suyu diyeti yaparken de dikkat edilmesi gereken hususular bulunmaktadır. Önerildiği şekilde uygulanmayan diyet fayda değil zarar verebilir.

Faydaları saymakla bitmeyen ceviz suyunun kilo vermede etkili olmasının nedenleri kısaca şunlardır; yoğun lif içeriğinden dolayı bağırsakları çalıştırması, uzun süre tok tutması, tatlı krizlerine engel olarak tatlı yeme isteğini önlemesi,  vücutta ödem oluşmasını engellemesi, protein içermesi nedeni ile basen bölgesindeki yağları eritmesi ve vücutta yağ oluşumuna engel olmasıdır.  Yazının devamında 2 farklı şekilde uygulana bilinecek ceviz suyu diyet listesi, diyeti uygulayanların yorumları, diyetin faydaları ve yan etkileri anlatılmaktadır.

Ceviz Suyu Diyeti Diyet Listesi

Burada iki farklı diyet listesi belirtilebilir. İlk tarif şu şekildedir;  5-6 adet ceviz üzerinde küçük delikler açılarak 1 litre suyun içerisine atılır, üzerine 2 yemek kaşığı sirke ekleyerek 15 dakika kaynatılır. Bu karışım sabah ve akşam aç karnına içilmelidir. İkinci tarif şu şekildedir;  1 adet kabukları soyuluş ceviz, 1 su bardağı suyun içine koyularak bir gece bekletilir ve ertesi sabah aç karnına içilir.

Ceviz Suyu Diyeti Kullananlar Yorumları

Kullanıcı yorumları genel olarak memnuniyet belirtmektedir. Memnuniyet belirtmeyen yorumların bir kısmı kilo vermediğini, bir kısmı ise vücudunda bazı yan etkilere sebep olduğunu bildirmiştir.  Kilo veremediğini belirten kişiler, düzenli kullanamadıklarını da belirtmişlerdir. Birkaç genel kullanıcı yorumu ise şu şekildedir; göbeğimin eridiğini görüyorum, basenlerim yağ yakmaya başladı, daha uzun süre tok kalıyorum, tatlı krizlerine veda ettim.

İlginizi Çekebilir :   Facebook Instgram vb. Uygulamalara Mobil Veri'den yada Wifi'den Bağlanamıyorum ?

Ceviz Suyu Diyetinin Cilde Faydaları Nelerdir

Ceviz içerisinde A, E, B1, B2, C, folik asit, pantotenik asit  (B5 vitamini), demir, magnezyum, bakır, çinko, fosfor gibi vitamin ve mineralleri içermektedir. İçeriği nedeniyle pek çok farklı organa yarar sağlamaktadır. Ceviz suyunun cilde olan faydaları araştırıldığında ciltteki lekelere, siyah noktalara ve sivilcelere etki ettiği görülmüştür. Ceviz suyu ile temizlenen ciltteki, lekeler, siyah noktalar ve sivilceler yok olmaktadır. Düzenli kullanıldığında ise tekrar oluşumları engellenmektedir.

Ceviz Suyunun Yan Etkileri Nelerdir

Ceviz alerjen bir madde olduğundan dolayı kişilerde; boğaz şişmesi, ciltte kızarıklık, kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Ayrıca yüksek lif içeriğinden kaynaklı olarak bağırsaklarda sorunlara da yol açabilir. Kadınlarda adet dönemi düzensizlikleri yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca en sık yaşanan yan etkilerden biri olarak tansiyonda dengesizlikler yaşanmasına sebep olabilir. Migren hastalığı olanlarda tetikleyici olarak baş ağrılarına yol açabilir.

Ceviz Suyu Adet Geciktirir Mi?

Ceviz suyunun yan etkilerinden bahsederken belirtildiği üzere, ceviz suyunun adet üzerinde etkileri olabilmektedir. Ceviz suyu diyeti uygulayan kişilerde, ceviz suyunun hormonlara olan etkileri nedeniyle adet dönemlerinde düzensizlikler görülebilmektedir. Bu düzensizlikler gecikme ya da erken adet olma şeklinde olabilmektedir.

Ceviz suyu diyeti, kolay uygulanır olması ve ağır sağlık sorunlarına yol açmaması nedeniyle sık uygulanır. Günümüzde kilo vermek adına pek çok sağlıksız yöntem uygulandığı maalesef aşikârdır.  Ancak faydaları bu denli yoğun olan, bir besin maddesi ile kilo vermek, daha sağlıklı ve daha doğal bir yöntem olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status