• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Balık Yağı Kilo Aldırır Mı

Balık Yağı Kilo Aldırır Mı

Balık yağının çok faydalı olmasının en büyük sebeplerinden biri içerisinde bulunan Omega 3 yağ asitleridir. Omega 3 yağ asitleri kalbi korur, kanın incelmesini sağlar, kandaki kolesterolü düşürür ve kalpteki ritm bozukluklarını da en aza indirger. Ayrıca ileride ki yaşlarda alzheimere (unutkanlık) hastalığının önüne geçmek için de balık yağını kullanabilirsiniz. Omega 3 aynı zamanda sinir hücrelerini yani nöronları da düzenlemede etkilidir. En sık sorulan sorulardan birisi balık yağı kilo aldırır mı sorusudur. Yeterli miktarda alınan Omega 3 psikolojik sorunların, depresyonun, bipolar bozuklukların önüne geçer. Tüm bunların yanında balık yağı kullanacakların en çok merak ettiği konu balık yağı kilo aldırır mı sorusudur.

Balık Yağı Kilo Aldırır Mı 

balık yağı kilo aldırır mı
balık yağı kilo aldırır mı

Halk arasında balık yağı kullanımının kilo aldırıcı özelliğine inanılıyor. Fakat tek başına kullanıldığında etkili sonuçlar elde edilmez. Uzmanlara göre doğrudan kilo aldırmamakta, iştah açıcı etkileri bulunmamaktadır. İştah açmak için yemeklerinizde baharatları da tercih edebilirsiniz. Özellikle kırmızı biber, kimyon ve nanenin iştah artırma yetenekleri oldukça yüksektir.

balık yağı kilo aldırır mı
balık yağı kilo aldırır mı

Balık yağının kilo almaya yol açtığına dayalı bir inanış vardır halk arasında, balık yağı kilo almamıza yol açmaz. Kilo almanın temel mantığı harcadığımız enerjinin üstüne vücuda enerji almaktır. Bir supplement yada besin desteği ile bu çok zordur. Genelde zayıf çocuklara balık yağı tavsiye edilir. Çünkü balık yağı iştahı açıp daha fazla yemek yedireceğine inanılır. Fakat yapılan araştırmalara göre balık yapı beynimizde ki iştahı arttıran sinyalleri azaltır. Yani balık yağı kilo aldırır mı sorusuna vereceğimiz cevap balık yağının kilo aldırma aksine iştahı tıkayıp, yemememizi sağladığıdır.

Balık yağı kilo aldırır mı sorusundan sonra gelelim balık yağının nasıl kullanılacağı kısmına, balık yağı markalarına göre değişmekte olsa da genelde günde 2 tane tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir :   Metabolizma Hızlandırma Yolları Nelerdir

Balık Yağı Kilo Aldırır Mı Nasıl Kullanılır

balık yağı kilo aldırır mı
balık yağı kilo aldırır mı

Genel de balık yağı günde iki kere kullanımı tavsiye edilmektedir. Özellikle balık yağı kullanımı hamilelikte tavsiye edilmektedir. Balık yağı kilo aldırır mı gibi sorulara bakılmaksızın hamilelikte kullanımı eczacıların dediklerine göre çok önem taşımaktadır.

balık yağı kilo aldırır mı
balık yağı kilo aldırır mı

Balık yağının vücudun en az enerji harcadığı vakitlerde alınması en uygundur. Yatmadan önce alınan balık yağı, vücudu düzene sokar. Balık yağının iki çeşidi bulunmaktadır. Hap ve sıvı halinde satılan balık yağlarının etki değerleri arasında herhangi bir fark yoktur. Fakat bazı eczanelerde ekstra Omega 3 ilave edilmiş çeşitleri de bulunmaktadır. Eğer eczane de varsa bunu kullanmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca balık yağını direkt olarak içemeyenler için farklı alternatifler de vardır. Sıvı olarak satılan balık yağlarını yemeklerinizin içine veya içeceğinize katabilirsiniz. Günlük size önerilen dozu ise aşmayın.

Balık yağı kilo aldırır mı hakkında yazdığımız makalemize ilaveten piyasada satılan balık yağlarını başka bir yazımızda irdeleyeceğiz. Balık yağı kilo aldırır mı ile ilgili bir de slayt şeklinde video yayımlayacağım.

( son güncelleme : 12/10/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. hazır tablet şeklinde satılan omega 3 kullandım.faydası olduğuna kaniyim.haftada 2 günde balık yeme günümüzdür

  2. Her satılan omeğa 3 ler etkili değil.önemli olan iyi markayı bulmak bunu ben kendim bizzat yaşıdım.

  3. Hep balık yağı kullansam kilo alıdırır mı diye merak ediyordum alırken bile tereddüt ediyorum şuan bu yazı ile gerçekten aydınlandım çok teşekkür ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status