• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
600 Kalorilik Diyet Listesi

600 Kalorilik Diyet Listesi

Fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız ve bir an önce kilo verme düşünceniz var ise bunun için diyet ve spor ikilisi ile hareket etmelisiniz. Bu noktada kendinizin hazırlayacağı diyet programları yetersiz olabileceği gibi internet üzerinden de popüler bir hale gelen diyetleri doktorunuza danışmadan uygulamamalısınız. Kilo verme düşüncesini ilk olarak kararalı bir şekilde ilerletmek adına doktorunuza ve diyetisyeninize danışarak adım atmanız en doğru yol olacaktır.

Son dönemlerde en sık konuşulan diyetlerden biri kalori hesaplı diyetlerdir. Kişinin bünyesine vermek istediği kiloya bağlı olarak oluşturulan diyetler ile hesaplı ve oldukça çok kilolar verilebilmektedir. Bu diyetlerden biri de 600 kalorilik diyet programıdır. Bu yazımızda sizler için bu diyet programı nedir, nasıl uygulanır, kimler uygulayabilir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bu diyeti merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

İlk olarak diyet hakkında şunu söyleyebiliriz ki, bu diyet programı hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı bir programdır. Ancak diyet sonrasında da kilo koruma süreci zor olan bir diyet olduğu için uygulama sürecinden sonra kiloyu korumak adına dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. program çok kısıtlayıcı, tek düze bir program olmayıp kişilerin bu noktada aslına bakılırsa her şeyden az ve doğru miktarda tüketmesi ile uygulanan bir zayıflama listesidir. Bu diyet programı genellikle şok diyet ile karıştırılan bir diyet programı olsa da 600 kalorilik diyet listesinde birçok besin yer aldığı için şok diyet kategorisinde yer almaz. Ancak her duruma karşın bu diyeti yapma düşünceniz var ise mutlaka doktorunuza ve diyetisyeninize danışarak bu programı uygulamasınız. Bu sayede sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo verebilirsiniz.

600 Kalorilik Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Diyetin 1. Günü

İlginizi Çekebilir :   1200 Kalorilik Diyet Listesi

Kahvaltı; 1 adet meyve, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği ya da light ekmeği, 1 bardak şekersiz siyah çay ya da yeşil çay.

Öğle yemeği; Bir adet haşlanmış but yada ızgara but, bol yeşillikli yağsız salata, 1 bardak şekersiz çay.

Akşam yemeği; 1 dilim kepek ekmeği, bol salata, bir adet meyve, 1 bardak şekersiz kahve

Diyetin 2. Günü

Kahvaltı;  1 bardak portakal suyu ya da şekersiz çay, 1 dilim kepek ekmeği, 1 kalıp beyaz yağsız peynir

Öğle yemeği; haşlanmış ıspanak ya da pırasa yemeği, 1 dilim kepek ekmeği ya da light ekmek

Akşam yemeği; Meyve salatası ( 1 porsiyon), 1 bardak çay ya da kahve

Diyetin 3. Günü

Kahvaltı; 1 adet meyve, 1 bardak yeşil çay, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği;  ızgara ya da buğulama bir parça balık ( alabalığın yarısı ölçü olarak alınabilir. ) 1 adet meyve, bir bardak yeşil çay

Akşam yemeği;  kereviz ya da enginar yemeği ( yağsız), salata, 1 bardak çay ya da şekersiz kahve

Diyetin 4. Günü

Kahvaltı; 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak yeşil çay

Öğle yemeği; 1 porsiyon yeşil fasulye yemeği, 1 kibrit kutusu peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak çay

Akşam yemeği; haşlanmış yağsız ıspanak, 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak çay

Diyetin 5. Günü

Kahvaltı; 1 kibrit kutusu peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet meyve

Öğle yemeği; ızgara ya da buğulama bir parça balık ( alabalığın yarısı ölçü olarak alınabilir. ) 1 adet meyve, bir bardak yeşil çay

Akşam yemeği; yağsız kereviz yemeği, 1 bardak şekersiz çay ya da domates

600 Kalorilik Diyet Listesi Yapanlar

Oldukça hızlı kilo vermeyi sağlayan bu diyet programı ortalama olarak 10 gün içinde 5 kilo ile 7 kilo arasında bir rakam vermeyi sağlamaktadır. ancak herkesin metabolizması farklı çalıştığı için verilen kilo miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz üzere oldukça hızlı kilo verirken diyet sonrasında kilo koruma noktasında da dikkat edilmesi gerekmektedir.  bu sebeple diyet listesi yapanlar bu konuya son derece dikkat etmelidir.

İlginizi Çekebilir :   Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

600 Kalori Kaç Kilo Ediyor?

600 kalorilik diyette en çok merak edilen konulardan birisi 600 kalorinin kaç kilo ettiğidir. Bu noktada net bir rakam verilemekle birlikte ortalama bir değer söylemek gerekirse 1 kilo toplamda 7400 kaloriye eşittir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status