• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderememe Sorunu

4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderememe Sorunu

 

Huawei cihazlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi 4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorunudur. Bu sorun kendiliğinden oluşabilmektedir. Sanılanın aksine mesaj gönderememe sorunu operatör şirketi ile alakalı bir sorun değildir, tamamen cihazla ilgili bir ayarla bağdaştırılan bir sorundur.

Android telefonlarda ve Huawei cihazlarda 4 haneli numaralara mesaj gönderemez iseniz aşağıda ki ayarı yapmanız yeterli olacaktır.

 

4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderememe Sorunu Çözümü

 

4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorunu
4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorunu

 

Bu ayar premium sms ile ilgili ayardır. Huawei cihazlarda 4 haneli numaralardan mesaj almak yada 4 haneli numaralara mesaj göndermek istemiyorsanız premium sms ayarını aktif hale getiriyorsunuz.

Premium sms (4 haneli numaralara SMS gönderme) ile alakalı bir durum bulunuyor. Android 8 ve Android 9 cihazlarda aşağıda ki ayarı yaparak bu ayarı aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz.

Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Uygulamalar > Sol Alt Köşedeki Mavi renkli Ayarlar Simgesi > Özel Erisim > Premium SMS Erişimi >  Buradan ”Her zaman izin ver ” seçeneğine tıklayarak bu ayarı aktif hale getirebiliriz.

Ya da;

 

Ayarlar >Uygulamalar ve bildirimler > Uygulamalar > Mesajlar > Varsayılan SMS uygulaması > Özel erişim > Premium SMS > Buradan ”Herzaman izin ver ” seçeneğini işaretleyerek aktif hale getirmeniz mümkündür.

 

Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Uygulamalar > Sol Alt Köşedeki Mavi renkli Ayarlar Simgesi > Özel Erisim > Premium SMS Erişimi > ‘Her zaman izin ver

Bu ayarı yukarıda ki adımları izleyerek aktif edebilirsiniz.

 

Android 7 cihazların çoğunda bu yöntem maalesef bulunmuyor, bu yüzden hard reset atmamız gerekiyor. Hard reset sonucunda tüm bilgileriniz silinecektir, bu sebepten ötürü Hisuite adlı bilgisayar programına yedek alabilirsiniz. Ayrıca hard reset atmadan önce cihazınıza tanımlı olan google hesabını kaldırmanız gereklidir. Fakat şifresini biliyorsanız sorun olmayacaktır, hesabı kaldırmaya bilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Sezaryenin 39. Haftada Yapılmasının Nedenleri

Bu yazımızda 4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorunu üzerinde durduk, diğer yazılarımızı ve sorunları bu bölümden takip edebilirsiniz. Sorularınızı en alt kısımda bulunan yorum kısmından iletebilirsiniz, mümkün mertebe cevaplamaya çalışacağız. Değerli yorumlarınız ve sorularınız için şimdiden teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

DMCA.com Protection Status