• DOLAR
  3,5647
  % -0,29
 • EURO
  4,0050
  % -0,07
 • ALTIN
  144,4574
  % 0,37
 • BIST
  96.400
  % 1,32
Kilo aldırıcı haplar gerçekten işe yarıyor mu?

Kilo aldırıcı haplar gerçekten işe yarıyor mu?

Kilo aldırıcı haplar birçok kategoriye ayrılıyor. Direkt olarak sinir sistemine etki edenler, yağ dengesini ayarlayanlar, karbonhidrat dengesini ayarlayanlar gibi. Hepsinin etki ettiği alan farklı olduğu için, kilo almaya karar vermiş bir insan öncelikle doktor ve diyetisyen kontrolünden geçmelidir. Ardından kendine uygun bir tedavi yöntemi seçilmelidir. Aksi takdirde kişi kendi başına kararlar alırsa, ileride çok pişman olacağı sonuçlarla karşılaşabilir.

Sinir sistemine yani beyine etki eden kilo aldırıcı haplar en tehlikeli ama en başarılı sonuç veren kategorideki haplardandır. Bu haplar, tamamen kişinin iştah ve yeme potansiyelini değiştirerek daha doğal yollarla kilo almasını sağlar. Fakat bu haplar internet sitelerinden veya eczanelerden reçetesiz kesinlikle alınmamalıdır. Yağ dengesini ayarlayan kilo aldırıcı haplar ise vücuda daha çok protein yollayarak kişinin kilo almasını sağlar. Fazlaca gönderilen proteinler ve aminoasitler karaciğer tarafından yağa dönüştürülür ve vücutta depolanmaya başlar. Bu depolanmaya başlayan yağlar da bir süre sonra kilo alınmasını sağlar. Çoğu kişi bu yöntemle kilo almaya çalışmaktadır. Karbonhidrat dengesini ayarlayan haplar ise vücuda adeta glikoz bombası gönderir. Fazlaca gönderilen glikoz, vücutta ilk harcanan besin olduğu için hemen harcanmaya başlar. Bu sayede depoda bulunan yağlar ve proteinler etkilenmez. Glikozların fazlası da karaciğer tarafından yağa dönüştürülür, bir çoğu da karın bölgesinde depolanır. Diğer yandan, multi vitamin hapları da kilo aldırmasa da kilo almaya destek sağlar. Verdikleri enerjiyle iştahı artırır ve daha çok yemek yeme isteği sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Diyetisyenin kontrolünde kullanılmalı kesinlikle onu öncelikle belirtmeliyim. Kilo aldırır mı konusuna gelirsek, düzenli kullanımda, uzun vadede kilo aldıracaktır ama kısa vadede bir şey beklemeyin.

 2. İşe yarıyor olabilir.Fakat doktor kontrolü dışında kullanılmasına karşıyım..Sizde en güzel şekilde açıklamışsınız zaten.

 3. Kesinlikle işe yarıyor bir arkadaşım kullandı ve karsılıgını aldı ama bunu doktor kontrolunde yapmak cok onemli.

 4. Kilo almak için hap kullanılmasına son derece karşıyım. Sağlıklı ve düzenli bir beslenme ile kilo alamayacak insan yoktur. Sabah kahvaltıları es geçilmeden sağlam yapılınca, öğlen ve akşam yemekleri atlanmadan yapılınca kilo almamaya imkan yoktur.

  Kilo alma bir matematik denklemidir. Eğer siz yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız. Sağlıklı beslenirseniz sağlıklı, sağlıksız beslenirseniz sağlıksız kilo alırsınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Güvenlik Kodu:

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
Elma Sirkesi Hakkında Herşey | ~ kilosorunu.com: […] Elma Sirkesi ve Bal Karışımının 16 Mucizevi Faydası
2017-05-09 15:27:58
Elma Sirkesi ve Bal Karışımının 16 Mucizevi Faydası | ~ kilosorunu.com: […] sirkesi zayıflama, elma sirkesi zayıflama kürü, evde elma sirkesi yapımı konularına  Elma
2017-05-09 15:22:22
Chomiqmis qardesh: Çok komiksin tebrik
2017-04-19 23:39:13
2016-12-29 14:42:50
local handyman london: tebrikler çok güzel bir site.
2016-12-25 17:31:49