kilosorunu.com

Web sitemizde, 8 kategori'de, 55 adet makaleye yazılmış, 749 yorum bulunmaktadır.

  4

  Kilo aldırıcı haplar gerçekten işe yarıyor mu?

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  Kilo aldırıcı haplar birçok kategoriye ayrılıyor. Direkt olarak sinir sistemine etki edenler, yağ dengesini ayarlayanlar, karbonhidrat dengesini ayarlayanlar gibi. Hepsinin etki ettiği alan farklı olduğu için, kilo almaya karar vermiş bir insan öncelikle doktor ve diyetisyen kontrolünden geçmelidir. Ardından kendine uygun bir tedavi yöntemi seçilmelidir. Aksi takdirde kişi kendi başına kararlar alırsa, ileride çok pişman olacağı sonuçlarla karşılaşabilir.

  Sinir sistemine yani beyine etki eden kilo aldırıcı haplar en tehlikeli ama en başarılı sonuç veren kategorideki haplardandır. Bu haplar, tamamen kişinin iştah ve yeme potansiyelini değiştirerek daha doğal yollarla kilo almasını sağlar. Fakat bu haplar internet sitelerinden veya eczanelerden reçetesiz kesinlikle alınmamalıdır. Yağ dengesini ayarlayan kilo aldırıcı haplar ise vücuda daha çok protein yollayarak kişinin kilo almasını sağlar. Fazlaca gönderilen proteinler ve aminoasitler karaciğer tarafından yağa dönüştürülür ve vücutta depolanmaya başlar. Bu depolanmaya başlayan yağlar da bir süre sonra kilo alınmasını sağlar. Çoğu kişi bu yöntemle kilo almaya çalışmaktadır. Karbonhidrat dengesini ayarlayan haplar ise vücuda adeta glikoz bombası gönderir. Fazlaca gönderilen glikoz, vücutta ilk harcanan besin olduğu için hemen harcanmaya başlar. Bu sayede depoda bulunan yağlar ve proteinler etkilenmez. Glikozların fazlası da karaciğer tarafından yağa dönüştürülür, bir çoğu da karın bölgesinde depolanır. Diğer yandan, multi vitamin hapları da kilo aldırmasa da kilo almaya destek sağlar. Verdikleri enerjiyle iştahı artırır ve daha çok yemek yeme isteği sağlar.

  Yazar: Gamuşullah Sallanır

  Yıllardır sağlık sektöründe yazılar yazmaktayım. Bilgi ve birikimimi sizinle paylaşmak, derdinize derman olmak, sorunlarınıza yardımcı olmak için internet hayatına başladım.

  Yorum Yapmak İster misin?

  • umut495 diyor ki ;
   29 Ocak 2013, 21:01

   Diyetisyenin kontrolünde kullanılmalı kesinlikle onu öncelikle belirtmeliyim. Kilo aldırır mı konusuna gelirsek, düzenli kullanımda, uzun vadede kilo aldıracaktır ama kısa vadede bir şey beklemeyin.

  • Seçkin diyor ki ;
   31 Ocak 2013, 01:29

   İşe yarıyor olabilir.Fakat doktor kontrolü dışında kullanılmasına karşıyım..Sizde en güzel şekilde açıklamışsınız zaten.

  • chat rulet diyor ki ;
   04 Eylül 2014, 04:37

   Kesinlikle işe yarıyor bir arkadaşım kullandı ve karsılıgını aldı ama bunu doktor kontrolunde yapmak cok onemli.

  • E Bebeğim E diyor ki ;
   04 Kasım 2014, 11:49

   Kilo almak için hap kullanılmasına son derece karşıyım. Sağlıklı ve düzenli bir beslenme ile kilo alamayacak insan yoktur. Sabah kahvaltıları es geçilmeden sağlam yapılınca, öğlen ve akşam yemekleri atlanmadan yapılınca kilo almamaya imkan yoktur.

   Kilo alma bir matematik denklemidir. Eğer siz yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız. Sağlıklı beslenirseniz sağlıklı, sağlıksız beslenirseniz sağlıksız kilo alırsınız.

  Yorum Yaz

  Güvenlik Kodu:

  Yorumlarınızı Paylaşırken

  Yorumlarınızı politik,kırıcı,kaba yazmamaya özen gösterin başkalarını taciz edebilecek laflardan kaçının.Kriterlere uymayan yorumlar onaylanmıyacaktır.

  Lütfen bizimle bilgilerinizi doğru şekilde paylaşın sitemiz size Kesinlikle spam mailler göndermez